Palma de Mallorcast sai Palma

Mallorca

Taas on aeg hakata reisijuhte ümber kirjutama. Hiljuti otsustas Baleaari saarestiku suurima saare Mallorca kohalik parlament, et saare pealinn Palma de Mallorca nimetatakse ümber lihtsalt Palmaks.

 

Kohanimesid aeg-ajalt erinevatel põhjustel ikka muudetakse, kuid tuntud puhkusesaare pealinna puhul on olukord veidi erandlik, sest viimase 8 aasta jooksul on see juba kolmas kord, kui Mallorca pealinn nime vahetab.

 

Palma de Mallorca nimetati esimest korda ümber Palmaks aastal 2008, kui kohalikud valimised võitis Sotsialistlik Töölispartei (PSOE). Järgmised valimised 2012. aastal võitis aga nende traditsiooniline pearivaal Konservatiivne Rahvapartei (PP), kes otsustas pealinna taas Palma de Mallorca nime panna kandma. Nimevahetuse põhjustena toodi välja soov anda linnale Hispaanias selgem identiteet ja vältida segiajamist Kanaari saarestikku saare La Palmaga.

 

Ümbernimetamine ärritas kohalikke rahvuslasi ja vasakpoolseid, kes ei näinud Palma liignimel mingit vajadust, sest sel puuduvad igasugused ajaloolised juured. Päris nii see vist siiski pole. Roomlased kutsusid linna tõepoolest Palmaks. Siis langes saar araablaste kätte. Pärast seda, kui Aragoni kuningas Jamie I linna taasvallutas, nimetati see Ciutat de Mallorcaks. 18. sajandil muudeti nimi jälle Palmaks.

 

Palma lennujaamas pole vist mõtet nime vahetada

 

Pole kindel, et nüüdne nimevahetus jääb viimaseks. Konservatiivid on lubanud Palma de Mallorca nime taastada, kui nad jälle võimule saavad. Aga vähemalt järgmised 4 aastat kannab Mallorca pealinn nime Palma.

 

Omaette küsimus on, mis nime all hakkab Palma lennuväli ilmuma erinevates broneerimissüsteemides. Üldiselt on igasugused nimevahetused küllalt pika vinnaga asjad, aga ühel hetkel need juhtuvad. Siis võib tekkida potentsiaalne oht ajada Palma lennuväli segamini La Palma lennuväljaga Kanaaridel. Selle vastu aitab, kui vaadata lennuvälja koodi, sest sõltumata nimevahetustest jääb Palma lennuvälja IATA koodiks alati PMI.

 

Allikas: El País