TOP sihtkohad kuhu reisida septembris
Trip.ee
Trip.ee
24. mai 2023 13:50

KUHU REISIDA SEPTEMBRIS?

September on reisimiseks üks aasta parimaid kuid. Paljudest tuntud sihtkohtadest on suuremad turistide massid selleks ajaks lahkunud, kuid kliima on endiselt suurepärane. Võrreldes suvise kõrghooajaga on septembris reisides tihtipeale ka hinnad nii majutusasutustes kui autorendifirmades mõnevõrra soodsamad. Järgnev nimekiri pakub ideid nendest sihtkohtadest, kuhu tasub reisi kaaluda just septembris. Vaadata tasub Vahemere äärsete riikide suunas, kuid mitmeid avastamist väärt sihtkohti, nagu Bolivia või Tansaania, leiab kaugemalgi.

Split

Splitis endas jätkub küllaga vaatamist päevadeks, kuid ühtlasi on see Dalmaatsia ranniku linn suurepäraseks baasiks, kust on lihtne reisida lähiümbruse saartele. Pärast suvist tipphooaega saab seal rahulikumalt ringi vaadata. Septembris on lennupiletid Horvaatiasse ka tihtipeale tunduvalt soodsamad kui suvisel kõrghooajal. Vaata pakkumisi lennupiletitele Horvaatiasse siit.

Lanzarote

Kanaari saarte kõige idapoolsemal saarel saavad kokku vulkaanilised maastikud ja traditsioonilised valgete majadega külad. Lanzarote sobib hästi lastega perepuhkuseks, sest paljud saare randadest on lainete ja hoovuste eest kaitstud. Septembris on vihmavõimalus seal minimaalne.

Halkidiki poolsaar

Suurepärased liivarannad ja soe merevesi on põhjuseks, miks tasub septembris just Halkidiki poolsaart külastada. Ehkki suvel kipub sealne piirkond olema suvel mõnevõrra ülerahvastatud, siis septembris on suuremad turistide hordud juba lahkunud ning ka majutushinnad madalamad. Lennupiletid Thessalonikisse on tihtipeale vägagi hea hinnaga, vaata pakkumisi siit.

Batumi

Gruusia külastamiseks pole septembrist paremat aega. Batumis on Must meri endiselt soe, majutust on saadaval rohkem ja soodsamate hindadega. Septembri teises pooles käib hoogne viinamarjakoristus ja kui ajakava võimaldab, siis miks mitte ette võtta reis Gruusia peamisse viinamarjakasvatuspiirkonda Kahheetiasse. Gruusiasse saab otselendudega nii Tallinnast kui Riiast ja tihtipeale on lennupiletid septembris vägagi hea hinnaga. Vaata pakkumisi lennupiletitele Gruusiasse siit

Firenze

Toskaana pealinn Firenze on Itaalia üks külastatumaid linnu. Vaatamisväärsusi ja kunsti täis renessansi häll kipub suvekuudel olema korralikult ülerahvastatud, kuid septembris saab Firenzes juba rahulikumalt ringi vaadata ning kunsti kõrvale hõrgutavat Toskaana kööki nautida.

München

Kuigi septembri keskmised temperatuurid võivad tunduda madalad, ootavad Münchenis sel ajal sageli ees südasuvised temperatuurid. Septembrist oktoobri alguseni leiab Münchenis aset maailma suurim rahvapidu Oktoberfest, mis sel aastal saab alguse 16. septembril. Lisaks Oktoberfestile leiab Münchenis ja selle ümbruses küllaga vaatamist (Chimsee, Alpid, Neuschwansteini loss, Dachau jpm). Münchenisse lendavad Tallinnast otse nii Lufthansa kui airBaltic.

Chicago

Suvist Chicagot kimbutavad tihti kuumalained, kuid septembris on ilmad parajalt mõnusad, et nautida Michigani järve kaldapealset, maailmaklassi muuseume, suurlinna arhitektuuri, parke ja Põhja-Ameerika ühte vanimat loomaaeda.

La Paz - Boliivia

Maailmas pole palju nii dramaatilise asukohaga linnu, kui Boliivia pealinn La Paz. Asudes mägedevahelises kanjonis rohkem kui 3600 meetri kõrgusel, võib alguses õhust puudu jääda. Kohanedes saab avastada linna unikaalseid turge, koloniaalaja pärandit ja kaubandust täis tänavaid. La Pazis on ka maailma suurim köisraudteede võrgustik. September on Boliivias kuiv ning päikeseline, mis teeb septembrist parima kuu selle põneva riigi külastamiseks.

Fidži

Päikest täis liivarannad, türkisssinine meri ja vee kohale kaldus palmid teevad Fidžist klassikalise paradiisisihtkoha. Samas pakub Fidži kõigile midagi, alates pulmareisil noorpaarist perede ja seljakotireisijateni välja. Kuigi Fidžil klassikaline kuiv hooaeg puudub, on september üks aasta kuivemaid kuid.

Sansibar

Sansibar on üks parimaid rannapuhkuse sihtkohti Aafrikas ja sealsed rannad kuuluvad õigustatult maailma parimate hulka (kuigi saare eri külgedes on need veidi erinevad). Sansibar on aastaringne sihtkoht, kuid juunist oktoobrini sajab seal minimaalselt. Sansibari võib võtta nii eraldi sihtkohana, aga seda saab suurepäraselt ühildada safariga mõnes Tansaania rahvuspargis, mis on parimad just sel ajal. Soodsa hinnaga lennupiletid Tansaaniasse leiad SIIT

Lisa ka oma soovitus põnevatest sihtkohtadest, kuhu tasub just septembris reisida.

Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased