Perega Maltale – mida võtta reisiplaani?
veigo
veigo
24. märts 08:32

Malta on perepuhkuseks suurepärane sihtkoht. Kuigi Maltal saab küllalt hästi hakkama ka bussidega liikudes, annab rendiauto vabaduse oma plaani järgi ringi liikuda ning võtta majutus piirkonda, kus hinnatase on soodsam või sobivat valikut rohkem. Mida Maltal perega teha?

Valletta

Valletta võib küll olla Euroopa üks väiksemaid pealinnu, kuid selle ajalugu täis kitsad tänavad, kindlustused, merevaated, söögikohad ja poekesed sisustavad ära terve päeva. UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud Valletta on üks suurima ajalooliste paikade kontsentratsiooniga paiku maailmas, mis toimib nagu elav muuseum.

Piazza Regina, Valletta

Sisse võiks põigata ülemisse ja alumisse Barrakka aeda, kust avanevad vaated Senglea, Cospicua ja Vittoriosa linnadele, mida tuntakse ka Kolme Linna (Three Sites) nime all. Et asi saaks segasem, on neil linnadel kasutusel ka teised nimed (vastavalt L-Isla, Bormla ja Il-Birgu). Parim viis nende külastamiseks on traditsiooniline paadireis sadamast.

Vittoriosa

Ära tasuks käia ka 16. sajandil ehitatud St. Johni katedraalis, mille erakordset interjööri täiendati mitmete sajandite jooksul ning kust leiab ka Caravaggio maalid.

Mdina ehk Vaikne Linn

Kõrgel platool paiknev Malta kunagine pealinn Mdina on tõeline ajaloopärl ning lisaks arhitektuurile ja erilisele õhkkonnale ka Malta üks kõige fotogeenilisemaid paiku. Selle kitsad tänavad on ainult jalakäijatele, aga kuna linn on väga väike, pole seal autot tarviski.

Osta Valletta laevakruiis

Hea võimalus tutvuda Valletta ajalooga ning imetleda linna siluetti, selle sadamaid ja kindlusi merelt, on võtta 1,5 tunnine laevakruiis.

Turistirongid

Lastele meeldib kindlasti sõita väikese turistirongiga. See rööpaid mittevajav sõiduvahend pakub head võimalust avastada kohalikke vaatamisväärsusi Vallettas, Mdinas, Rabatis ja Kolmes Linnas.

Foto: Maltafuntrains.com

Blue Lagoon

Malta ja Gozo vahelisel väiksel Comino saarel asuv Blue Lagoon ehk Sinine laguun on tänu kristallselgele erksinisele veele Malta üks kõige populaarsemaid turismiatraktsioone.

Suvisel ajal on laguun eriti populaarne ja üsna rahvarohke, kuid tasub ujumiseks, snorgeldamiseks või lihtsalt nautimiseks kavva võtta sellegipoolest. Ekskursioonipaadid laguuni väljuvad erinevatest sadamatest. Sõit pole pikk ega lastele väsitav.

Marsaxlokki kaluriküla ja sadam

Traditsioonilises Marsaxlokki kalurikülas teevad rõõmsavärvilised paadid tuju heaks vist igaühel ning kogu elu näibki käivat kalapüügi ümber. Loomulikult on seal hommikuti ka kalaturg, mis on eriliselt võimas pühapäeviti. Lisaks kalale saab osta ka muid kohalikke tooteid. Õhtul muutub Marsaxlokki promenaad väga populaarseks õhtusöögi kohaks. Marsaxlokki lähedal võib leida väikesi, kuid üllatavalt selge veega randasid.

Popeye küla

Koomiksikangelasest Popeyest 1980. aastal vändatud mängufilm Popeye on üks paljudest Maltat filmimiskohana kasutanud filmidest. Selle võttekohast on kujundatud pisike teemapark Popeye Village. Suvel võib see olla küllalt rahvarohke ja kui pidevalt mängiv muusika pole meeltmööda, siis võib sellest lihtsalt ülevalt pilti teha.

Anchori laht ja Popeye küla

Malta akvaarium

Lastele võib omajagu elamusi pakkuda kalade uudistamine Malta akvaariumis (Malta National Aquarium). Akvaarium on avatud iga päev kella 10:00 kuni 18:00.

Veeda päev rannas

Maltal leidub ridamisi kaljusemaid randu, mille vesi on kohati küll erakordselt selge, kuid ei pruugi sobida väiksematele lastele. Peredele soovitatakse Golden Bay või sellest veidi eemal asuvat Riviera randa (kohalikele Ghajn Tuffieha), aga ka Ghadira Bay randa.

Golden Bay Ghadira Bay

Splash & Fun Waterpark

Foto: Splash & Fun

Meres ujumise kõrval pakub Malta ka teistsugust veekogemust Splash & Fun veepargis, kust leiab erineva tasemega liuradasid, kunstlike lainetega ujumisbasseini, aga ka maisemat tegevust nagu batuudid.

Playmobil Funpark

Foto: Playmobil Funpark

Väiksematele lastele võib Malta reisi kõrghetkeks kujuneda mängimine Playmobili erinevate teemade järgi kujundatud mängualadel nii sees kui väljas.

Kuidas Maltale?

AirBaltic pakub hooajalisi otselende Tallinnast Maltale alates 4. maist. Lennud toimuvad kord nädalas laupäeval, tagasilend on pühapäeval. Ühe suuna piletid on saadaval hinnaga alates 119€.

Fotod: kõik fotod, mille kohta pole allikat eraldi märgitud, pärinevad Malta Turismiameti lehelt VisitMalta.com.

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased