Peruus viimasel nädalal toimuv on näide, kuidas üldiselt rahumeelseks peetavas riigis võivad asjad turistide jaoks käest ära minna ootamatult kiiresti.
Poliitiline kriis Peruus algas, kui president Pedro Castillo üritas laiali saata Peruu parlamenti, mille järel ta arreteeriti ja tagandati. Endist vasakapoolsete vaadetega kooliõpetajat süüdistatakse vandenõus ja mässu korraldamises. See tõi tänavatele Castillo toetajad, kes nõuavad tagandatud presidendi vabastamist, tema järglase Dina Blouarte tagasiastumist ja uusi valimisi. Blouarte kuulutas riigis välja eriolukorra.
Kriisi tulemuseks on aga see, et liiklus Peruus on halvatud ja riiki saabunud turistid on lõksus. See puudutab ka Peruu tuntuimat vaatamisväärsust Machu Picchut, kuhu on vangi jäänud kuni 800 turisti, sest raudtee on blokeeritud. Umbes 200 turisti, peamiselt USA-st ja Euroopast üritab jalgsi mööda raudteed jõuda 30 km eemal asuvasse Ollantaytambo linna, lootuses seal Cuscosse suunduvale rongile pääseda. Viimastel andmetel üritab Peruu valitsus rongiliiklust Machu Picchuga taastada.
Samas on Cuscosse suunduvad teed on blokeeritud ja Machu Picchut teenindav Cusco lennujaam oli vähemalt ajutiselt suletud. Kokku on protestijad riigis blokeerinud üle 100 tee, mis tähendab, et liikumisega on probleeme ka mujal. Cuscost ei pääse liikuma umbes 5000 välismaalast ja liikumisega on keeruline ka pealinnast Limast. Lennufirma LATAM on katkestanud lennud Ayacucho, Juliaca ja Arequipa lennujaamadesse.
Mitmed riigid on Peruu kohta väljastanud reisihoiatuse, soovitusega reis edasi lükata. Kuigi turistidele Peruus otsest ohtu pole, on riigis liikumine selgelt piiratud ja pole selge, kuidas asjad edasi areneda võivad.
Teade riigis kehtivast eriolukorrast on ka Peruu ametlikul turismileheküljel peru.travel.