Petra sai uue muuseumi

18. aprillil avati Petras 1800 m² suurusel pinnal kaheksa saali ja 22 interaktiivse ekraaniga muuseum, kus tutvustatakse nabatealaste kunagise pealinna ajalugu nii väljapanekute kui video vahendusel. Muuseas saab muuseumis 300 teise eksponaadi seas näha nabatea tähestikuga kivi, mida arvatakse olema tänapäevase Araabia tähestiku eelkäija.


Jordaania kroonprints muuseumi avamisel

Tripadvisoris loetud külastajate tagasiside uuele muuseumile on positiivne. Puutetundliku ekraaniga infotahvlid on harivad ja videod jagavad sealsest ajaloost ülevaatlikke selgitusi. Üldiselt soovitataksegi ühel pärastlõunal tutvuda muuseumiga ning külastada Petrat järgmisel päeval juba informeeritumana. See on mõttekas ka rahalisest vaatenurgast. Kui veeta Jordaanias vähemalt üks öö, siis on Petra ühe päeva pileti hinnaks 50 JOD (62,8€), ühepäeva ülepiiri turistidelt küsitakse 90 JOD ehk 113 eurot.

Muuseum asub Petra külastuskeskuse lähedal ning selle külastus sisaldub Petra pileti hinnas. Lahtiolekuajad on 8:30 kuni 20:30 aprillist oktoobrini ja 8:30 kuni 19:30 novembrist märtsini. Muuseumi juures plaanitakse ka erinevaid kultuuriüritusi.

Petra muuseum valmis Jaapani 7 miljoni dollari (6,2 miljoni euro) suuruse abibrogrammi raames.