Pildipulk on tõeliselt kuum kaup

Selfie on nutitelefoni, tahvelarvuti või fotokaga endast tehtud pilt. Vaidlused selle üle, kuidas tuleks selfiet eesti keeles nimetada, alles käivad. Selfie tegemise tavaline idee on neid jagada sotsiaalmeedias sõpradega, kõige agaramalt klõpsivad endast fotosid loomulikult noored.

Foto: allikas

Uuringud ütlevad meile näiteks seda, et 2/3 Austraalia naistest vanusevahemikus 18-35 aastat teeb endast pilte, USA-s on vähemalt veerand inimestest postitanud selfie sotsiaalvõrgustikku. Google Trends andmetel on pildipulk ääretult populaarne Aasias, eriti Indoneesias, Malaisias ja Filipiinidel. Nutitelefonide tootja Samsung andmetel on kuni 30% 18-24 aasta vanuste tehtud piltidest selfied. Ennast on pildistanud ka presidendid, näiteks nii Barack Obama kui Toomas-Hendrik Ilves.

Sõna selfie jõudis masskäibesse 2012. aastal. Maailma tuntuim, Oxfordi inglise keele seletav sõnaraamat nimetas selle lausa 2013. aasta sõnaks. Kuid 2014. aastal tõusis tõeliseks müügihitiks selfide tegemise abimees selfie stick, mida eesti keeles on nimetatud näiteks endlipulgaks, aga parim nimi sellele oleks vist lihtsalt pildipulk.


Foto allikas

Pildipulk on telefoni- või kaamerahoidikuga metallkepp, mis võimaldab nutitelefoni või kaamera asetada kaugemale, kui käepikkus pildistamiseks seda võimaldaks. Tavaliselt on pildipulgad kokkukäivad, mõnel on sisseehitatud Bluetooth, et saaks mugavamalt valida pildistamise hetke (kuigi selliste pildipulkade akusid tuleb pidevalt laadida).

Ameerika Ühendriikides oli pildipulk äsjalõppenud jõuluhooaja kõige kuumem kaup. Ainuüksi detsembris müüdi neid rohkem kui 100.000 tükki ja poodidel tekkisid suure populaarsuse tõttu pildipulkade varustushäired. Näiteks Nordstromi kaubamajas oli kirjutamise hetkel vähemalt ühe pildipulga juures kiri, et saadavus hetkel puudub. Kui oluliseks pildipulka peetakse, näitab juba asjaolu, et ajakiri Time valis pildipulga 2014. aasta 25 kõige parema uuendusliku toote hulka.


Foto allikas

Vaadates Euroopasse, siis internetikaubamaja Amazon.co.uk leiduva pildipulkade valiku suurus oli üllatavalt suur. Hinnad jäid valdavalt 3,5 ja 15 naela (vastavalt 4,5 ja 19,3 eurot). Hinnale lisandub saatekulu Eestisse.

Eestis pole pildipulk veel kõige populaarsem. Kuid arvestades, kui palju noored endast selfisid teevad, võib pildipulk vähemalt nooremate hulgas muutuda üsna pea kohustuslikuks reisivarustuseks. Kui paljud on endale pildipulga soetanud või kaaluvad seda teha?

Praegu Tais on see selline kõige müüdavam (vähemalt pakutatavaim) kaup.Kas siis nupuga pulga otsas /käepideme juures) või puldiga.Puldiga versioon selline korralikum ja toekam maksab ca 20 EUR