Põhja-Itaalia karantiinis – mida see reisimisele tähendab?

Itaalia valitsus kuulutas riigi põhjaosas välja karantiini, mille eesmärk on pidurdada koroonaviiruse puhangut. Kuni 3. aprillini piiratakse liikumist suurtel aladel Põhja-Itaalias. Väljumise ja sisenemise keeld kehtib Lombardias, mille suurim linn on Milano ning lisaks 14 provintsis: Modena, Parma, Piacenza, Reggio Emilia, Rimini, Pesaro ja Urbino, Alessandria, Asti, Novara, Verbano Cusio Ossola, Vercelli, Padua, Treviso ja Veneetsia.


Karantiinipiirkondade kaart (BBC)

Missugused on reeglid?

Mainitud piirkondades on sisenemine ja väljumine lubatud ainult põhjendatud juhtudel, kuid mida see täpselt tähendab, on ebaselge. Võib eeldada, et täpsemad reeglid on alles väljatöötamisel.

Mis toimub lennuliikluses?

Milano ja Veneetsia lennujaamad on vaatamata karantiinile jätkuvalt avatud, kuid lennufirmad teatavad pidevalt lennuliikluse vähendamisest. Teada on järgmist:

  • AirBaltic tühistab alates 9. märtsist kõik lennud Milanosse ja Veronasse.
  • Itaalia lennufirma Alitalia teatas pühapäeval, et peatab alates 9. märtsist Milano Malpensa lennujaamast kõik siseriiklikud ja rahvusvahelised lennud. Osad Itaalia-sisesed lennud jäävad toimuma Linatest. Rahvusvahelised lennud väljuvad ainult Roomast (FCO).
  • Ryanair vähendas 7. märtsil Itaaliaga seotud lende perioodiks 17. märts kuni 8. aprill 25% võrra. Muuhulgas vähendatakse lende Tallinna ja Bergamo vahel kolmelt lennult kahele nädalas (ära kaob neljapäevane lend). Sel hetkel polnud veel teada karantiini kehtestamisest Põhja-Itaalias. Pühapäevase seisuga on Tallinn - Bergamo lennud igal juhul broneeritavad.