Reisid Türki koguvad taas populaarsust

Türgi

Näib, et 2017. aastal on Türgi hakanud vaikselt turismikaardile tagasi pöörduma. Türgi Kultuuri- ja turismiministeeriumi poolt avaldatud statistika põhjal selgub, et esimese 9 kuuga kasvas Türgit külastavate välisturistide arv võrreldes 2016. aasta sama perioodiga 28,71%. Kasv oli eriti suur suvekuudel, sest esimesed 3 kuud oli saabunud külastajate arv veel miinuses. Juunist septembrini on kasv võrreldes aastatagusega olnud stabiilselt üle 40%.

Küll aga on võrreldes eelmise aastaga muutunud riikide edetabel, kust Türki kõige rohkem reisiti. Võimsa naasmise on teinud turism Vene Föderatsioonist, kust saabujate arv on riikide lõikes kindlalt esikohal. Venemaalt reisis aasta esimese 9 kuuga Türki üle 4,1 miljoni turisti, mis annab Vene turistide osakaaluks pea 16%. Teisel kohal on Saksamaa, kuid numbrid näitavad, et sakslaste reisihuvi on võrreldes 2016. ja 2015 aastaga leigem. Siiski, 11% turiste saabus Türgisse Saksamaalt.

Kolmandal-neljandal kohal on saabujad Türgi naaberriikidest Iraanist ja Gruusiast, viiendal kohal on Briti turistid. Brittidele jääb vaid veidi alla saabujate arv Bulgaariast.

Eestlaste reisihuvi Türki on kasvutrendis. Võrreldes eelmise aasta 9 kuuga reisis selle aasta samal perioodil Türki ligi kolmandiku võrra rohkem inimesi. Jaanuarist septembrini külastas Türgit 38 509 Eesti kodanikku, mis on pea 10 000 võrra rohkem kui 2016. aastal, mil sama number oli 29 228. Enam-vähem sama suur oli Türki reisijate kasv ka Lätist.

Küll aga on Türgile selja pööranud Põhjamaad. Nii Soomes, Rootsis, Taanis kui Norras kahanes reisijate arv kahekohalistes numbrites. Kui arvestada aga puhtalt puhkusereisijate arvu, siis on langus ilmselt veelgi suurem. Näiteks puhkusereisijate arv Norrast Türki on 4 aastaga kukkunud 90%. See aasta oli esimene kord, kus reisikorraldajal Apollo Reiser polnud Türki ühtegi tšarterlendu.

Samal teemal:
Kui palju eestlasi käis Türgis 2016. aastal?