Reisiidee Lõuna-Aafrika Vabariigis: luksushotell rongis

Kel on soov kogeda midagi unikaalset ja eksootilist Lõuna-Aafrika Vabariigis, võiks kaaluda majutust Krügeri rahvuspargis selle aasta lõpus või 2021. aasta alguses avatavas Kruger Shalati Train Lodge’is. Tegemist on boutique-hotelliga, mis asub kunagise Selati raudtee Sabie jõge ületaval sillal.

Rongi 50-ndatest aastatest pärit vagunites on kokku 24 tuba, 2 tuba igas vagunis pluss ühiskondlikud ruumid. Lisaks kuulub Kruger Shalati juurde maa peal veel 6 maja (loomulikult kõik basseiniga).

1912. aastal avatud 80 km pikkune Selati raudtee ühendas aastaid Komatipoorti Lõuna-Aafrika Vabariigi ja Mosambiigi piiril Tzaneeniga, mis on Krügeri rahvuspargile lähim suurem linn. Teel tegi rong peatuse Sabie jõge ületaval sillal, kus reisijad väljusid ning eskorditi savanni. Pärast loomade vaatlust ja lõkketulel valmistatud sööki pöörduti ööbimiseks tagasi rongi Sabi sillal, sest majutust tol ajal seal polnud. Päikesetõusul jätkas rong teekonda järgmisesse peatusse läbi Sabi looduspargi.

Rongituurid osutusid küllaltki populaarseks ja neil on üsna suur teene, et Sabist kujunes välja Krügeri rahvuspark. Rongid sõitsid Selati raudteel kuni 1973. aastani. Tänaseks on kunagise raudtee asemel asfaltteed, kuid sild püsib ja Thebe Tourism Group soovib koha maagiat uue ebatavalise hotelliga ära kasutada.

Vaated sillalt on garanteeritud, kuid päris metsiku looduse ihalejatel tasub teada, et kohe kõrval asub Skukuza Camp, mis on Krügeri suurim puhkekeskus.

Toa hinnad algavad umbes 900 eurost, kuid sisaldavad lisaks majutusele kõiki söögikordi, majajooke ja 2 safarit päevas. Rongis on vanusepiiranguks 12 aastat, maapealsetel tubadel vanusepiirang puudub.

Kõik fotod: Kruger Shalati