Reisiidee Norras – maailma pikim puutrepp (4444 astet)
veigo
veigo
9. juuli 06:58

Flørli on pisike küla Norras Lysefjordi ääres. Aastaringselt elavad seal vaid mõned inimesed, kuid suvel on inimesi liikvel rohkem. Olulise põhjuse selleks annab maailma pikim, 4444 astmega puutrepp, mis on külast teinud Norras küllalt populaarse matkamispaiga.

Puutrepp ehitati juba üle 100 aasta tagasi. Nimelt oli Flørli Lõuna-Norras üks esimesi kohti, kuhu ehitati hüdroelektrijaam. Aastatel 1917 – 1921 ehitati sinna torujuhe, mis viis hüdroelektijaama vett. Torujuhtme hooldamiseks trepp ehitatigi.

Flørli puutrepi 4444 astet nõuab teatavat füüsilist vormi, kuid matk on põhimõtteliselt jõukohane ka lastega peredele. Trepi võtmiseks tuleb arvestada 2-3 tunniga. Treppide keskosas on ka piknikulauad, et jõudu taastada. Samas aitavad vaated ronimist mõnusamaks muuta. Allaminekuks saab kasutada teisi matkaradu.

Puutrepil ronimise saab teha päevatripina Stavangerist, kus pakutakse grupituure. Võimalik on minna ka iseseisvalt, kuid paar korda päevas sõitev praam ei välju Stavangerist. Grupituurid kasutavad kiirpaati Stavangerist, mis säästab märgatavalt aega.

Lisainfo: florli.no

ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased