Reisiidee - Playa de Las Teresitas Tenerifel

Tenerife

Playa de Las Teresitas on Tenerife keskusest Santa Cruzist 8 km kirdes asuv liivarand. Tegemist on Tenerife põhjaosa ühe ilusama rannaga, kuid nii mõnelgi arvamusel on Las Teresitase rand kogu saare parim.

Lisaks visuaalsele ilule teeb Las Tresitase ranna teeb eriliseks tema tekkelugu. Algupäraselt koosnes Las Teresitas kaljudest ja väiksest vulkaanilise musta liivaga rannaribast. Kui 1960-ndate lõpul hakati randa ehitama muuli ja lainemurdjat, kasutati selleks vulkaanilist liiva. Kuid musta liiva polnud väga palju ja see oli suhteliselt kallis. Santa Cruzi linnavalitsus taipas kiiresti, et hoopis odavam on liiva kohale vedada Lääne-Saharast, mis tookord kandis nime Hispaania Sahara.

Nii veetigi 1973. aastal Saharast Tenerifele 270 000 tonni valget liiva, et luua valge liivaga rand. Et lained liiva merre ei uhuks, ehitati ranna kaitseks ehitati 2 muuli ja lainemurdja. Sellegipoolest tuli 1998. aastal kadunud liiva asendamiseks Saharast veel 2800 tonni liiva lisaks tuua. Võimalik, et 1,5 km pikkuse Las Teresitase näol on tegemist rand maailma suurima kunstliku rannaga.

Tänu lainemurdjale puudub rannas kõrge lainetus sõltumata tuule suunast, sobides seetõttu hästi lastega peredele. Nädala sees on rand mõõdukalt rahvastatud, kuid nädalalõppudel ja pühade ajal saabuvad sinna Santa Cruzist paljud kohalikud. Kuid Las Teresitasel randa ei peeta paljuks sõita ka Tenerifa lõunaosast.

Nagu Tripadvisorist võib lugeda, on viimase paari aasta jooksul Las Teresitase randa üksjagu edasi arendatud. Lisandunud on tualette ja kabiine riietevahetuseks.

Las Teresitase üks võludest on see, et lähedalasuvas San Andresi kalurikülas on olnud keelatud ehitada uusi hotelle ja puhkusekorterite komplekse.