Reisiidee – Procida saar Itaalias

Napoli lahes asuv 4,1 km2 suurune ja 10 500 elanikuga Procida saar pole turistidelt väga suurt tähelepanu saanud. Seda hoolimata sellest, et seal on üles võetud selliseid filme nagu Andekas härra Ripley ja Il Postino. Vaid juulis ja augustis on saarel rahvast rohkem, kui paljud Napoli pered saabuvad saarele puhkama. Üsna kindlasti hakkab Procida saar lähitulevikus suuremat tähelepanu saama, sest just see Vahemere saar valiti 2022. aasta Itaalia kultuuripealinnaks. See on üldse esimene kord, kui kultuuripealinna tiitel antakse saarele.

Foto: Flickr

Kuigi saarel oodatakse turistide arvu kasvu, on õpitud mitmete teiste Itaalia turismikohtade kogemusest, kus turism on tulnud kohaliku eripära ja loomuliku elurütmi arvelt. Procida kultuuripealinna võidu taga on oluline osa nende väljapakutud kontseptsioonil, mis väärtustab "aeglast turismi".

Nii ei leia Procidal ei ööklubisid ega suuri kuurorthotelle. Aga inimesed ei lähegi sinna lõbustusi otsima, sest Procidal on pakkuda midagi palju väärtuslikumat – võimalust õppida tundma kohalikku kogukonda ja sealseid traditsioone.

Foto: Flickr

Foto: Pixabay

Foto: Flickr