Reisiidee Sri Lankal – Ambuluwawa Tower

Kas oled varem kuulnud Ambuluwawa tornist Sri Lankal, isegi juhul, kui oled Sri Lankal käinud ja võimalikke marsruute uurinud? Suure tõenäosusega mitte, sest infot selle kohta ei leia mitte kõikjal. Näiteks Lonely Planeti värskeima Sri Lanka reisijuhi märksõnaloendis pole esindatud ei Ambuluwawa Tower ega Gampola linn, kus see asub. Lihtsalt kontekst kvaliteedi koha pealt.


Foto allikas

Ambuluwawa Tower on omapärane uskudeülene religioosne keskus Sri Lanka keskosas. Sri Lankas tundus uske ühendav lähenemine päris populaarne olema, seega on see ühtaegu nii budistlik stuupa, mošee, kirik kui kovil (tamili tüüpi hindu tempel). Alates 2006 on see koht ka elurikkuse keskus, kus leiab 200 liiki erinevaid taimi.


Foto allikas

Ambuluwawa Tower pole kindlasti neile, kes kõrgust kardavad. Mida kõrgemale 48 m kõrguses tornis ronida, seda kitsamaks see läheb.

Torn ise asetseb 1087 meetri kõrgusel merepinnast, kuigi suurem osa lehti annavad kõrguseks 3567 meetrit ehk nii kilomeetri jagu kõrgemal Sri Lanka kõrgeimast tipust. 3567 on kõrgus jalgades, mis kuskilt on hakanud levima kõrgusena meetrites.

Tippu ronides avanevad selge ilmaga vaated kõigis neljas suunas, lõunas näeb näiteks Sri Pada-t / Adams Peak-i.

Ambuluwawa Tower on teostatav päevareisina näiteks Kandyst, kuid kohal tuleks olla üsna varakult, kui ilm on selgem. Suurem osa internetis nähtud piltidest sisaldasid rohkem või vähem udu, mis alates lõunast on Sri Lanka kõrgemas keskosas tavaline.

Paar droonivideot ka:


(vaadatav vaid Youtube-ist)

Kui pole muidu märgitud, siis pildid on Tripadvisorist.