Viimane rand Euroopas, kus mehed ja naised on eraldatud
veigo
veigo
22. aug 2020 05:38

Itaalia sadamalinn Trieste oli külma sõja ajal üks piiripunkte, sest endine Jugoslaavia polnud sealt kaugel. Teise maailmasõja lõpul hoidsid Jugoslaavia partisanid Triestet isegi ajutiselt oma kontrolli all. Kuid täna leiab Triestes ranna, mida mujal Euroopas naljalt ei näe. Sealne lido (rand) Bagno comunali La Laterna, kohalike jaoks lihtsalt El Pedocin, on ilmselt viimane rand Euroopas, kus meeste ja naiste osa on selgelt eraldatud.

Lanterna rand on eksisteerinud alates 1903. aastast. Esialgu eraldas mehi ja naisi väiksem tara, kuid hiljem ehitati selle asemele korralik müür. Müür on langenud vaid korra – 1959. aastal lõhuti see maha ja ehitati siis uuesti, et suurendada naiste ala meeste arvelt.

La Lanterna rand Google Mapsis (klõpsa)

Müüriga rannas on rahul mõlema sugupoole esindajad. Naised ei pea Itaalia macho-ühiskonnas olema perfektses vormis ja mehed saavad rahu näägutavatest naistest. Trieste linnavalitsusel pole mingit plaani müüri lammutada, sest sellega kaoks midagi, mis teeb Trieste eriliseks.

Koroonaajastul on külastajate arvu rannas piiratud. Kui varem oli seal suvisel ajal umbes 3000 inimest, siis nüüd on maksimumarvuks seatud 900 ja seda kahes ajatsoonis: 07:30 kuni 13:00 ja 14:00 kuni 19:30 (300 naist ja 150 meest hommikul ja samapalju pärastlõunal). Vahepealset tundi kasutatakse sanitaarprotseduurideks. Sissepääs Trieste Laterna randa maksab üks euro. Kohalikud saavad 19 euro eest soetada kuupassi.

[[poll:8]]

Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Seesam
Sisuturundus
Just nii palju maksab toidumürgitus, luumurd ja rolleriga kukkumine eestlaste lemmiksihtkohtades
Kuidas veeta pikk nädalavahetus Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Kuidas veeta pikk nädalavahetus Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased