Reisimine Seišellidele – nõuded jaanuar 2021
veigo
veigo
22. jaan 2021 04:42

Alates 14. jaanuarist on Seišellidele teretulnud ka Covid-19 vastu vaktsineeritud reisijad. Eesti kodanike (Seišellide category 1 riik) puhul see mingit eelist see ei anna, sest koroonatesti nõutakse endiselt ka vaktsineeritutelt. Küll on aga vahe sees category 2 riikide puhul, kust saabuvad vaktsineeritud reisijad ei pea enam 10 päevaks karantiini jääma.

Seišellidele reisimise tingimused seisuga jaanuar 2021:

  • Covid-19 vastu vaktsineeritud täiskasvanud peavad olema saanud täiskomplekti vaktsiini (2 doosi). Seišellidele saab reisida alles 2 nädalat peale teise doosi saamist.
  • Vaktsineeritud reisijad peavad esitama negatiivse PCR testi, mis ei oleks tehtud varem, kui 72 tundi enne lennuki väljumist.
  • Lapsed ei pea olema vaktsineeritud, kuid ka neilt nõutakse negatiivset koroonatesti.
  • Reisijad lubatud riikidest (Category 1, sinna kuulub ka Eesti), kes ei ole vaktsineeritud, peavad esitama negatiivse PCR testi, mis ei oleks tehtud varem, kui 72 tundi enne lennuki väljumist.
  • 2 nädalat pärast vaktsineerimise teist doosi ja/või negatiivse testitulemuse kättesaamist tuleb registreerida aadressil seychelles.govtas.com. HTA ehk Health Travel Authorization autoriseerimisprotsess on tasuline. Iga avaldus maksab 45 eurot. Kiirkorras 10 minuti jooksul läbi vaadatava ekspressavalduse eest küsitakse täiendavad 90 eurot. HTA kehtib ühe reisi jooksul. NB! Vajalik on ka reisikindlustus.
  • Lennule registreerudes tuleb näidata registreerumise kinnitust.
  • Seišellidel on majutus lubatud ainult litsenseeritud majutustes. Nende nimekirja leiab aadressil tourism.gov.sc. Esimese 7 päeva jooksul on lubatud peatuda maksimaalselt kahes litsentseeritud majutuses.
  • Transfeerid lennujaamast majutuskohta peavad olema autoriseeritud transpordiga, ühistranspordi kasutamine pole lubatud.
  • Category 1 riikide (s.h. Eesti) reisijad peavad saabumisele järgneval viiendal päeval tegema PCR testi. Test valitsuse terviseasutustes on tasuta.

Alates 25. märtsist

Seišellid loodavad 2021. aasta märtsi keskpaigaks vaktsineerida 3/4 täiskasvanud elanikkonnast. 25. märtsist alates on Seišellid avatud kõikide riikide reisijatele. Ainsaks sisenemise tingimuseks jääb 72 h enne tehtud negatiivne koroonatest. Miinimumnõuet ühes majutusasutuses peatumise pikkuse kohta enam pole. Registreerumisnõue aadressil seychelles.govtas.com kehtib endiselt.

Vaata ka: advisory.seychelles.travel

Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased