Reisimine Somaalimaale – sissejuhatus

Tahaksin jagada 2014. aastast pärit kogemusest reisist Somaalimaale. Natuke kreisi see reis oli, aga julgeks tulevastele rändajatele soovitada.

Somaalimaa on üks mittetunnustatud riikidest, kuid reisimine sinna pole liiga keeruline ülesanne. Põhimõtteliselt läheb selleks vaja kahte asja: tahtmist ja Etioopia mitmekordset viisat. See viimane on selline juhuse küsimus, kus tuleb kohati ise saatkonnas näpuga näidata, mis viisat vajad. Aafrika kogemus tuleb suhtlemisel kahtlemata kasuks. Ole viisakalt ja lollakalt naeratades järjekindel ja mingil hetkel on sul see õige viisa olemas. Võimalik, et väga soditud kujul, aga mingil põhjusel ei tekkinud sellest Etioopiasse sisenemisel kahel korral mingit probleemi.

Selleks, et Somaalimaale saada, jääb mingil hetkel paratamatult ette Harar Etioopias. moslemite jaoks pühaduselt neljas linn. Olles seal teist korda (ma olin tõotanud, et ei, Etioopiasse ma enam ei lähe, aga näed siis), tundus see linn mulle palju vastuvõetavamana, kui esimesel korral. Tüütajaid taas jagus, aga pigem olid need lapsed, kes nõudsid pildistamist. Eks siis sai seda parasjagu tehtud. Harari tänavad on igal juhul huvitavad.

Sa pead mind pildistama!

Harari tänavatel.

Prantsusmaa vanad Peugeotid on kõik Hararis taksodeks saanud. Peab ütlema, et erakordselt mugav auto, kuigi nende kaubanduslik väljanägemine sellele just ei viita.

Harari vanalinna värvilised tänavad.

Kas käisin Hararis jälle hüääne vaatamas? Ei, nende toitmine oli varem nähtud ja see tundus ikka väga tobe tegevus. Aga kui nii 4-5 ajal hommikul bussiga Hararist kuhugi sõitma hakata, näeb tänavatel kondavaid hüääne hulgim.