Ryanair loodab suveks taastada 60-70% lendudest

Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair loodab suvisel tipphooajal taastada umbes 2/3 oma tavapärastest lendudest, ütles Ryanairi tegevjuht Michael O’Leary Briti parlamendi transpordikommitee ees esinedes. Ryanair loodab suvisel reisimise kõrghooajal juunis, juulis, augustis ja septembris opereerida 60-70% lendudest, mis toimusid pandeemiaeelsel 2019. aastal. Järgmisel talvel võib lendude arv kasvada 70-80 protsendini tavapärasest tasemest.

Et inimesi taas reisima meelitada ja nõudlust kasvatada, plaanib Ryanair sel aastal pakkuda ohtralt soodushindu nagu 9,99€ ja 19,99€ suuna kohta. Hispaanias on Ryanair juba müüki pannud 0,11€ maksvad piletid.

O’Leary märkis siiski, et selline on Ryanairi optimistlik nägemus, lendude taastumine sõltub paljuski sellest, kuidas edeneb Euroopas vaktsineerimine ja missugused saavad olema riikide reisipiirangud. Ühtlasi loodab O’Leary, et suveks on PCR testide hind Euroopas teinud läbi hinnalanguse.

31. märtsil lõppeva finantsaasta kahjumiks prognoosib Ryanair 850 miljonit eurot ehk lennufirma põletab praegu iga päev 2,3 miljonit eurot. Sellest hoolimata hindab Ryanair oma majandusseisu võrreldes paljude teiste Euroopa suurte lennufirmadega heaks. O’Leary märkis, et võrdluses teiste lennufirmadega on 850 miljoni euro suurune kahjum suhteliselt väike. Ryanair loodab taas nulli saada järgmise finantsaasta lõpuks märtsis 2022 ja märtsis 2023 olla juba kasumis.