Ryanair peatab lennud vähemalt juunini

Ryanair hoiatas lendude peatamisest juba varem ning nüüd saigi see teoks. Euroopa suurim odavlennufirma Ryanair ja teised grupi lennufirmad Lauda, Malta Air ja Buzz ei teosta lende alates 24. märtsist ning prognoositakse, et lendude peatamine jätkub vähemalt aprilli ja mai jooksul.

Ryanairi teates (pdf) ongi vast huvitavam osa see, et paika on pandud prognoos, kaua lendude peatamine võiks kesta. Tuginedes Hiina näitele arvestatakse, et suurem osa reisimist katkeb kolmeks kuuks. Kokkuvõttes lähtutakse siiski valitsuste tegevusest ja reisihoiatustest.

Kuigi kommertslennud on peatatud, on Euroopa riikide valitsustele pakutud võimalust kasutada Ryanairi lennukeid lõksus olevate reisijate päästelendudeks ja humanitaareesmärkidel, näiteks ravimite kohaletoimetamine.

Seoses vajadusega hoida suuremat distantsi on Ryanairi kõnekeskuste töötajate arvu vähendatud 50%, mis arusaadavalt tähendab, et kõnede mahu suure kasvu juures on kontakti keeruline saada.

EasyJet on alates 24. märtsist peatanud enamiku liinidest. Wizz Air jätkab 15% lendudega Ungaris, Rumeenias ja Bulgaarias, kuid samuti ei välistata, et mõneks ajaks peatavad nemadki kõik lennud. Seejuures on Euroopa odavlennufirmad kõige sügavamate taskutega.