Saksa reisikorraldaja plaanib hotelli lubada ainult vaktsineeritud

Saksamaa viie suurima reisikorraldaja hulka kuuluv Alltours teatas, et plaanib nende omanduses olevatesse allsun hotellidesse Mallorcal, Kanaari saartel ja Kreekas puhkama lubada ainult Covid-19 vastu vaktsineeritud reisijad. Täpset ajakava veel paika pandud pole – see sõltub vaktsineerimise tempost Saksamaal – kuid võimaliku tärminina nimetati 31. oktoobrit 2021. Alltours põhjendab seda sooviga pakkuda reisijatele kõrgeimat turvatunnet, et puhkus nendega on ohutu.

Juba praegu nõutakse kõikidelt puhkajatelt PCR või antigeeni testi, mis poleks vanem, kui 48 tundi. Allsun hotellide töötajad plaanitakse vaktsineerida esimesel võimalusel, seni testitakse reisijatega otseselt kokku puutuvaid töötajaid iga päev.

Alltoursi otsus annab märku, mis suunas suured reisikorraldajad mõtlevad. Juba selle aasta lõpus võib vaktsineerimine olla puhkusereisile mineku eelduseks. Võib arvata, et paljudele reisijatele on kindlustunne teadmisest, et kaasreisijad on vaktsineeritud, päris oluline.

Alltours prognoosib, et turvaline puhkus paljudes riikides saab taas võimalikuks üsna pea, välistamata, et see võib juhtuda juba lihavõtete ajal ehk aprilli alguses.