Sansibaril hoiatatakse turiste sündsalt riietuma
veigo
veigo
29. märts 2021 04:38

Sansibaril on viimase ajal leidnud aset mõned vahejuhtumid, kus saarel puhanud turistid viibisid avalikus kohas ebasündsas riietuses. Sansibari turismiminister Lela Muhamed Mussa võttis sellele ka reageerida ning nüüd võib sellisel puhul oodata trahv summas kuni 2000 dollarit (1700 eurot), kirjutab CNN.

Huvitava nüansina ei hakata trahvima mitte riietumisprobleemidega turiste, vaid reisikorraldajaid, giide ja hotelle. Näiteks giide võib oodata 700-1000$ (600-850€) ja reisikorraldajaid 1000-2000€ (850-1700€) suurune trahv, kui leitakse, et turistid pole piisavalt riides.

Sansibaril oodatakse adekvaatset ja kohalikke tavasid austavat riietumist avalikus kohas ka turistidelt. Kui randades on ujumisriietus ok, siis mujal samamoodi ringi liikuda ei tasu. Samas tundub turismiministri esitatud väide, et "tänasel päeval liiguvad paljud turistid avalikes kohtades ringi täiesti paljalt" isegi kõige teemakaugemale inimesele täiesti absurdsena. Küllalt võimalik, et trahvide kehtestamise näol on tegemist ebakompetentseks osutunud turismiministri asendustegevusega, sest Sansibari president on väljendanud oma rahulolematust turismiministeeriumi tegevusega.

Turistid on Sansibaril käinud aastakümneid ja seni pole kuulda olnud, et nende riietumine oleks mingiks eriliseks probleemiks. Enne reisi tasub siiski Sansibari turismilehel tutvuda põhiliste soovitustega.

Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased