See Prantsusmaa küla ajab autojuhte meelega segadusse
veigo
veigo
26. aug 2023 10:28

Kes peaks mingil põhjusel autoga sattuma Lääne-Prantsusmaal asuvasse Bauné külla, seda võib üllatada sealne ebatavaline teemärgistus. Juhte ajab segadusse hulk näiliselt loogikavabalt teele tõmmatud valgeid jooni, mis teevad keeruliseks aru saada, kuhu peab liikuma.

Selline segadus Baunés pole siiski mitte käpardlike tänavajoonijate süü, vaid teadlikult tehtud. Nimelt läbib 1700 elanikuga küla kaks olulist teed (D74 ja D82), mis toob iga päev kaasa arvestatava liiklusvoo. Kuigi sõidukiirust on märkidega selgelt piiratud 30 km/h tunnis, on kiiruse ületamine seal tavaline. Mõned autod sõidavad isegi kuni 100 km/h.

Selleks, et sundida sõidukijuhte kiirust maha võtma, tulid kohalikud võimud ideele joonistada teele valgete joonte segadik. Selline strateegia on seni üllatavalt hästi töötanud. Juhid ei saa täpselt aru, kuhu peab liikuma ning võtavad hoo maha.

Hiljuti tekkinud veider teemärgistus on Prantsusmaa pressis ja sotsiaalmeedias saanud küllaga tähelepanu. Küsitakse, kas selline tegevus on üldse lubatud ja kas kohalik võim on ikka täie mõistuse juures. Piirkonna 7 küla vanem ütleb vastuseks, et senine statistika näitab, et kiirused on nüüd oluliselt alanenud. Selline teemärgistus pole siiski mõeldud püsivana, lihtsalt midagi oli kihutajatega vaja kiiresti ette võtta ja selline lahendus andis soovitud tulemuse. Lamavaid politseinikke ei kasutatud seetõttu, et kardeti müra suurenemist.

Fotod: Facebook (Alerte Info Trafic 49)

ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased