Sierra Leone viisa saab nüüd piirilt

Sierra Leone

Lääne-Aafrikas asuvasse Sierra Leonesse reisimiseks pole alates septembrist eelnevalt viisa hankimiseks enam vajadust. Kõik Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikud saavad viisa piirilt. Tõsi, see pole kõige odavam, makstes 80 USD (73€), aga vähemalt säästab eelnevast asjaajamisest.

Pole väga kindel, kas lihtsustunud viisapoliitika on osa mingist suuremast tulevikuvisioonist. Pigem vaadati, et teised lähedal asuvad Lääne-Aafrika riigid nagu Senegal ja Gambia koguvad kasvavat populaarsust eurooplaste puhkusesihtkohana, kuid Sierra Leonesse on turism sisuliselt olematu. Näiteks Gambiasse, mis on Sierra Leonest palju väiksem – 2 miljonit elanikku Sierra Leone 7,5 miljoni vastu – toovad lennukid Euroopast iga päev puhkajaid, sageli küllalt soodsate all inclusive pakettidega.

Sierra Leonet külastas 2013. aastal 81 000 turisti. 2014. aastal kukkus see number tänu ebola puhangule poole võrra ning kuigi külastajate arv tasapisi taas kasvab, pole ebola-eelsele tasemele senini jõutud. 2017. aastal loendati turistide arvuks 51 000.

Sierra Leone on Lääne-Aafrikas selle poolest erandlik, et seal on ametlikuks keeleks inglise keel. Kõige laiemalt kõneldavaks keeleks, mida räägib 98% Sierra Leone elanikest, on kõiki etnilisi gruppe ühendav inglise keelel baseeruv krio keel.

Sierra Leone, mille elanikest 77% riigi on moslemid ja 22% kristlased, on religiooselt väga tolerantne riik. Riigipühadeks on nii kristlikud kui islami pühad.

Kohalikud väidavad, et Sierra Leones Tokehi rannaküla juures asub Aafrika ilusaim rand. Sealsete kulinaarsete kommete hulka kuulub muuhulgas kalade suitsutamine, mida Aafrikas üldiselt ei kohta.


River Number 2 Beach

Sierra Leones elab üks suurimaid Lääne-Aafrika šimpansite populatsioone terves maailmas. Hiljutati kuulutatigi šimpans riigi rahvusloomaks – teadaolevalt esimese riigina maailmas. Üks maailma tihedama primaatide elutiheduse leiab Tiwai saarel.

Parim aeg Sierra Leone külastamiseks on detsembrist maini, maist novembrini kestab seal vihmaperiood.