Singapur plaanib turismile taasavaneda septembris
veigo
veigo
27. juuli 2021 04:43

Kogu pandeemia aja on Singapur piirid turismile üsna kiivalt kinni hoidnud. Ühel hetkel oli küll plaan avada reisikoridor Hongkongiga, kuid mõlemas kohas kasvanud nakatumiste tõttu plaaniks see jäigi. Nüüd tutvustas valitsuse töögrupp plaani lubada karantiinivaba reisimist Singapuri alates septembrist, kuid seda vaid vaktsineeritud inimestele, kirjutab Reuters.

Singapuris on vähemalt ühe doosi vaktsiini saanud ligi 75% riigi 5,7 miljonist elanikust, millega on Singapuri vaktsineerimisnäitajad Araabia Ühendemiraatide järel maailmas teisel kohal. Septembriks loodetakse täielikult vaktsineerida 80% elanikest. Seejuures kasutab Singapur erinevalt muust Aasiast Pfizeri ja Moderna vaktsiine.

Pileteid Singapuri ostma hakata on siiski veidi varavõitu, sest veel pole teada, mis riikide kodanikke Singapuri lubama hakatakse. Arvatavasti tutvustatakse seda nimekirja augusti jooksul, eeldusena on välja toodud, et Singapuri lubatakse vaid nende riikide kodanikke, kus nakatumine on kontrolli all.

Kuna hiljuti tekkis mitu nakatumispesa, karmistati Singapuris eelmine nädal taas piiranguid. Kuuks ajaks keelati igasugused kogunemised ja restoranis söömine. Teada on, et ka piiride avamisel liigutakse edasi samm-sammult ja piirangud kaovad järk-järgult. Näiteks võib kaduda maskikandmise nõue välitingimustes, kuid samas säilida avalikes siseruumides.

Kokkuvõttes tundub, et tänu väga kõrgele vaktineerimistempole hakkab elu Singapuris tasapisi pöörduma tagasi tavalisse rütmi. Kuigi plaan piiride avamiseks on olemas, ollakse realistid ja nähakse ette, et turistide naasmine Singapuri võtab paratamatult teatava aja. Nüüd jääb üle ära oodata, mis riikide kodanikke esimeses järjekorras vastu võtma hakatakse.

Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased