Singapuri Changi lennujaamas avati Jewel
veigo
veigo
17. apr 2019 01:42

Mis puudutab maailma lennujaamasid, siis Singapuri Changi lennujaam tavatseb siin mängida omaette liigas. Lennukvaliteeti hindava Skytraxi maailma parimate lennujaamade valimisel on Changi kuulutatud maailma parimaks kuuel aastal järjest. Sel on ka põhjust - selle asemel, et olla lihtsalt lennunduse toimimiseks vajalik infrastruktuur, on Changi lennujaama teadlikult kujundatud sihtkohaks omaette. Ja nüüd muutub väga hea veelgi paremaks.

Alates 17. aprillist 2019 on Singapuri Changi lennujaamas avatud uus multifunktsionaalne keskus Jewel Changi Airport, mis kerkis lennujaama 1. terminali autoparkla asemele. Põhimõtteliselt on tegemist hiiglasliku vabaaja keskusega, mille 10 korrusel leiab ligi 300 poodi ja söögikohta, hotelli, 11 saaliga IMAX kino ja rohkesti rohelust.

**Maailma kõrgeim siseruumijuga**

Jeweli peamiseks atraktsiooniks on 40 meetrine juga Rain Vortex (vihmapööris), mis lisaks silmailule jahutab ruumi ja pakub vett taimede kastmiseks. Õhtuti kella 20:30 kuni 00:30 etendub Rain Vortexis tunniste intervallidega valgus- ja muusikashow. Pole kahtlust, et Instagramis saab see koht väga populaarseks.

Faktid:

  • Pindala: 135 700 m²
  • Ehituse maksumus: 1,7 miljardit SGD ehk 820 miljonit eurot.
  • Ehitamine võttis aega 5 aastat (alates 2014).
  • Arhitektiks on Iisraeli arhitekt Moshe Safdie (80), kes muuhulgas projekteeris ka teise Singapuri sümboli Marina Bay Sands hotelli. Safdie sai muide inspiratsiooni filmist Avatar.
  • Jewelis leiab 120 liiki erinevaid taimi, kuid vaid 5 protsenti neist on kohalikku päritolu. Rohkem kui 2000 puu ja 100 000 põõsa hulgas on kaks üle 100 aasta vanust Hispaaniast toodud oliivipuud. Kogu seda rohelust hooldab igapäevaselt 80 aednikku.
  • Jeweli ankurrentnike hulgas on Kagu-Aasia suurim Nike’i pood ja Singapuri teine Apple’i pood.
  • Oodatav külastajate arv aastas: 20 miljonit.
  • Nädala kestnud eelavamisele registreeris ennast pool miljonit inimest.
  • Sissepääs on tasuta, kuid 10. juunil avatakse tasulised atraktsioonid (labürint, klaaspõhjaga sild jm).

Ligipääs

Jewel on mõeldud nii Singapuri elanikele kui Changi lennujaama läbivatele reisijatele, kel tuleb Jewelisse minekuks läbida piiriformaalsused. Jewel on ühendatud lennujaama 1. terminali saabumishalliga ja sildade kaudu 2. ja 3. terminali lahkuvate lendude halliga. 2. ja 4. terminali vahel käib tasuta buss.

Jeweli kaardi leiab siit.

TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
TEZ Tour
Sisuturundus
TEZ Touri suvereiside soodusmüük!
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Airalo
Sisuturundus
Mis on eSIM ja kuidas see töötab?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased