Sitsiilia küla müüb maju 1 euroga – hiinlastele

Sitsiilia

Sitsiilias Sambuca külas on probleem – aja jooksul on elanikud lahkunud ning paljud majad tühjaks ja lagunema jäetud. Seetõttu hakati maju ühe eurose maksumusega müüki panema. Peaasi, et maja korda tehtaks.

Kuid kohalikud ametnikud ei osanud iial arvata, et majade vastu tekib ootamatu ostuhuvi Hiinast. Ajalooline arhitektuur on hiinlaste jaoks kõrges hinnas ja nii hakkasid majadele rikkad Hiina ostuhuvilised tekkima.

Sambuca on kõike seda, mida Hiinas pole. Pole rahvamasse, pole pilvelõhkujaid, kiirustamist, autod ei tohi kesklusesse siseneda. Randa on autoga paarkümmend minutit, Palermo ja Trapani lennujaamadesse tunni ringis.

Sambuca on Itaalias üks umbes 20 külast, kus on tasuta või sümboolse hinna eest maju ära antud, kuid seni edukaim. Tõsi, nii mõnelegi majale on tekkinud konkurents ning need on müüdud oksjonil
11000 ja 25000 euro vahel. Uuelt omanikult nõutakse 5000€ suurust deposiiti ja kohustust kinnisvara 3 aasta jooksul korda teha.

Mida hiinlased külas teha plaanivad? Avanemas on Hiina-Sitsiilia restoran (seni oli külas üldse ainult üks söögikoht). Ilmsel tekib ka majutuskohti.

Mitte kõik müüki pandud majad pole kõige atraktiivsemad. Vahel võib tekkida isegi küsimus, kas see on üldse elamiseks mõeldud. Majadega saab tutvuda Sambuca kodulehel.

Allikas: South China Morning Post