Sitsiilia pakub reisimiseks turismivautšereid

Kui järgmine uudis veidi tuttav ette tuleb, siis põhjusel, et Sitsiilia küllaltki radikaalset turunduskava turistide tagasimeelitamiseks sai mainitud juba aprillis 2020. Mis eelmine aasta turismiga Euroopas juhtus, me vist mäletame.

Aga et alates 6. juunist 2021 käivitus Sitsiilia turismikampaania koondnimega See Sicily, näitab, et plaani pole kuhugi maha maetud. See Sicily projektile on kokku eraldatud 75 miljonit eurot, sellest omajagu läheb reklaami peale, kuid turistide Sitsiiliasse meelitamiseks pakutakse ka turismivautšereid, mis võimaldavad tasuta ööbimist, sissepääsu vaatamisväärsustesse ja muud (täpsemalt allpool). Kampaania nimi See Sicily on sõnamäng, mis kombineerib kahe sõna sarnast hääldust, kuid erinevat tähendust inglise ja itaalia keeles (vastavalt Koge Sitsiiliat ja Jah, Sitsiilia). Itaalia keeles on Sitsiilia kirjapilt küll pisut teine.

Mida See Sicily vautšer võimaldab?

  • 1 tasuta öö iga 3 öö kohta (maksimaalselt 2 lisaööd).
  • 1 tasuta turismiteenus inimese kohta, mille hulgas on valida ekskursioonid, giidiga tuurid või sukeldumine.
  • 1 tasuta sissepääs inimese kohta kultuuripaikadesse (alates 2021. aasta juulist).
  • 1 soodustus inimese kohta Itaalia sisestel ja rahvusvahelistel lendudel (alates oktoobrist 2021 kuni märtsini 2022)

Kust See Sicily vautšeri saab?

  • Küsi valitud büroolt pakkumist.

Mida tasub teada:

  • Pakkumine kehtib kuni 30. septembrini 2022.
  • See Sicily vautšereid on mittetagastatavad - kui neid ei kasutata turistiga seotud põhjustel, ei saa neid mingil viisil teise perioodi ümber vahetada.
  • Enne hinnapakkumise taotlemist tasub majutusasutus eelnevalt välja valida. Tasuta öö(d) saab sama kategooria hotellis või muus majutuses – eeldatavasti siis samas kohas.
  • Peale vautšeri broneerimist on nende muutmiseks ja kinnitamiseks 96 tundi aega.

Kommentaariks

Sitsiilia turismivautšer pakub harvaesinevat komplekti tasuta lisaööst, turismiteenusest ja sissepääsust kultuuripaikadesse. Näiteks sissepääs Agrigentosse või Taormina amfiteatrisse maksab 10€. Perele tekiks juba selle pealt omajagu kokkuhoidu. Ekskursioonid, eriti giidiga, on arvatavasti veelgi suurema väärtusega (kuigi kodulehelt täpselt ei selgu, mida pakutakse). Kui sissepääsude ja ekskursioonide peale mõelda, siis majanduslik loogika ütleks, et mõttekas oleks võtta kaks 3+1 päevast majutust erinevalt büroolt erinevates kohtades. Tulenevalt vautšeri ülesehitusest nõuab nende broneerimine kindlasti korralikumat kodutööd nii kohtade kui kuupäevade osas. Võrdluseks tasub pakkumine võtta mitmest büroost erinevates linnades.