Soome tõstis reisipiirangu taseme 25 peale, Eesti tegi sama

Soome valitsus kinnitas uue reisipiirangute korra, mille kohaselt ei kehti karantiininõue enam nendest riikidest saabujatele, kus nakatumise tase on kuni 25 juhtumit 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul. Soomes seni kehtinud piirmääraks oli 8 juhtumit 100 000 elaniku kohta. Muuhulgas jõudis see piir kätte ka Soomes endas, kus nakatunute suhtarv on 8,1.

Uus piirmäär peaks jõustub alates 19. septembrist ning on jõus järgmised poolt aastat. Nakatumise piirmäära tõstmine on osaliselt seotud Euroopa Komisjoni ettepanekuga EL-i liikmesriikidele võtta kasutusele nakatumiste tase 25-50 nakatumist 100 000 elaniku kohta. Samas nenditakse, et olukord Euroopas võib kiirelt muutuda. Näiteks madala nakatumistasemega Ungaris hüppas juhtumite arv mõne nädalaga 42 peale.

Lisaks muudab Soome käitumist kõrge nakatumistasemega riikidest saabujate suhtes. Kui seni oli Soome riskiriikidest saabujatele suletud, siis nüüd on reisimine võimalik eeldusel, et on esitada negatiivse tulemusega koroonatest. Selle uuenduse jõustumine ei leia siiski aset enne oktoobrit.

Täiendavat infot antakse Soome valitsuse reedel kell 11:00 algaval pressikonverentsil.

Ka Eesti ja Leedu tõstsid lävendit

Eneseisolatsiooni lävendit Baltikumist ja Soomest saabujatele kergitasid ka Eesti ja Leedu, kus nüüd on see 16 juhtumi asemel 25. Läti jääb hetkel jääda varasema 16 nakatunu tasemele 100 000 elaniku kohta. See tähendab, et reede südaöösel vastu laupäeva hakkab Eestist tulijatele kehtima Lätis karantiininõue, millest on vabastatud Valga-Valka elanikud, transiitreisijad ja teisepool piiri töötajad. Läti valitsus otsustab edasised sammud järgmise nädala alguses.