Sri Lanka avaneb taas turismile – kuid hoopis uute nõuetega

Sri Lanka piirid on nüüdseks olnud 9 kuud suletud. Suvel oli õrnalt juttu, et väikeses mahus plaanitakse turiste riiki hakata lubama taas augustist, kuid need plaanid tõmmati maha ja pärast seda on valitsenud vaikus. Nüüd on Sri Lankal otsustatud, et alates 26. detsembrist 2020 on Colombo lennujaam kommertslendudele taas avatud ja turiste hakatakse jälle riiki lubama – kuid seda varasemast hoopis erinevatel tingimustel.

Põhinõuded:

  • Minimaalne riigis viibimise aeg on 14 päeva.
  • Saabumisele eelneva 72 h jooksul tehtud koroonatest.
  • Koroonatest saabumisel ja 7. päeval.
  • Covid-19 kattega reisikindlustus.
  • Vajalik on ettetaotletud online viisa.
  • Alla tuleb laadida Sri Lanka turismiäpp.

Kuigi karantiini pole ette nähtud, saab esimest 14 päeva üsna sellisena võtta.

Esimesed 7 päeva tuleb viibida 1. taseme (Level 1) hotellis. Need on rahvusvahelise tasemega hotellid kas rannas või eraldi villadega, kus viibivad ainult väliskülalised. Hotelli territooriumil võib vabalt liikuda, kuid väljumine pole lubatud. Edasi alates 8. päevast on lubatud viibida 1. ja 2. taseme hotellides, kust võib minna ekskursioonidele akrediteeritud giidi saatel. Alates 15. päevast on lubatud broneerida kõiki registreeritud majutusi.

Rongisõit teeistanduste vahel pole mõnda aega teemaks

6 kuune viisa

Varasemad online viisad ja viisavabastused on minevik. Praeguste plaanide kohaselt asendatakse senine 30 päevane viisa 6 kuu pikkuse viisaga, mis hakkab maksma 100 USD. Viisa saamise eelduseks on esimeseks kaheks nädalaks ettebroneeritud hotellimajutus. Hotellide valik ja broneerimine toimub samaaegselt online viisa taotlemisega.

Turismiklastrid

Broneeritavad majutused jagunevad Sri Lanka nelja piirkonda: Bentota, Koggala, Yala ja Pasikuda. Neist esimene asub läänerannikul, järgmised kaks lõunas ja viimatimainitu idarannikul.

Kokkuvõtteks

Kuigi formaalselt võttes on tegemist Sri Lanka taasavamisega turismile, siis sisuliselt on loodud eritingimused vähestele aja- ja raharikastele reisijatele. Sri Lanka puhul siis eelkõige India hästi toimetulevatele kodanikele. Et mingist massilisest saabumisest ei saa juttugi olla, viitab kasvõi see, et esimeses faasis võetakse Colombo lennujaama kaudu ühes päevas vastu kõige rohkem 300 välisturisti.

Sri Lanka on fantastiline riik, kuid plaane sealseks ringreisiks pole mõtet niipea teha.