Suur lennujaam pole 30 aasta jooksul kaotanud ühtegi pagasit
veigo
veigo
18. mai 10:32

Raske uskuda, aga Jaapani suuruselt kolmandat linna Osakat ning Kyotot ja Kobet teenindav Kansai lennujaam väidab, et alates selle avamisest 1994. aastal kuni tänaseni pole seal kaduma läinud mitte üksi ühik registreeritud pagasit. Saavutus on seda märkimisväärsem, et tegemist on küllalt suure lennujaamaga - 2024. aastal läbis seda 30,6 miljonit reisijat ja aastas tegeletakse seal umbes 10 miljoni pagasiühikuga.

Kuidas on Kansais sellise saavutuseni jõutud? Oma osa võib olla Jaapani kultuuril, aga lennujaamas on paigas mitmetasandiline kontrollisüsteem, et saabunud pagasiühikute arv oleks alati sama, kui lennuki eelmisest lennujaamast väljumisel deklareeritud ühikute arv. Kohe, kui avastatakse mõne pagasi puudumine, alustatakse selle otsinguid, tehes kindlaks, et see pole jäänud näiteks lennukisse või sorteerimiskeskusesse. Kansais on iga lennufirma kohta lausa eraldi juhendid, mis arvestavad ühe või teise lennufirma spetsiifikaga.

Lisaks täpsusele on Kansais seatud eesmärgiks, et pagas peab lindi peale jõudma 15 minuti jooksul pärast lennuki saabumist. Seetõttu pole imestada, et Kansai lennujaama pagasikäitlust on korduvalt tunnustatud kui maailma parimat.

Sel aastal toimub Osakas EXPO maailmanäitus, mis kindlasti kasvatab ka lennureisijate arvu. Ilmselt hingavad täna kõik kergendatult, et 2025 EXPO toimumiskohaks valiti just Osaka, mitte Jekaterinburg Venemaal.

Kansa lennuväljaga on vaid see probleem, et Osaka lahte kunstlikule saarele rajatud lennuväli vajub kiiremini, kui arvatud ning 2056. aastaks võib see hoolimata jõupingutustest vee alla vajuda.

Puust ja punaseks: kes hüvitab pagasi hilinemise, kahjustumise ja varguse?
Seesam
Sisuturundus
Puust ja punaseks: kes hüvitab pagasi hilinemise, kahjustumise ja varguse?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased