Suurem osa Kuubast on turistidele taas avatud

Seoses koroonaviirusega peatas Kuuba kõik lennu- ja laevaühendused saareriiki alates 2. aprillist. Ühenduste puudumine on aidanud nakatumise madalal hoida, kuid samas on oluliselt kahjustanud saareriigi majandust. Kuuba valitsuse esialgne plaan oli reisimist riiki lubada alles siis, kui koroonaviirus on täiesti kontrolli all, kuid viimastel nädalatel on hakatud tunnistama, et puhtmajanduslikel põhjustel ei saa saart enam lukus hoida.

Turism on Kuuba jaoks väga oluline välisvaluuta alliks, sektori väärtuseks hinnatakse 3 miljardit dollarit (2,54 miljardit eurot). Alates esimesest registreeritud koroonaviiruse juhtumist märtsis (Itaalia turistid) on turism Kuubas olnud külmutatud ja see on majandusele avaldanud väga negatiivset mõju. Nüüd püütakse novembrist märtsini kestval turismi tipphooajal päästa, mis päästa annab.

Tegelikult hakkas Kuuba turiste taas vastu võtma juba alates juulist, kuid lubatud olid ainult tšarterlennud Kuuba põhjarannikul asuvatele isoleeritud saartele (Cayo Largo, Cayo Coco, Cayo Guillermo, Cayo Santa María ja Cayo Cruz). Nagu arvata võis, suuremat huvi välismaistel reisikorraldajatel selle pakkumise vastu polnud ning saabus vaid loetud arv lende.

Alates sellest nädalast on piiranguid turistidele Kuubas oluliselt leevendatud. Neljapäevast saab taas minna Varaderosse, Kuuba 16 provintsist on välismaalastele avatud 13. Havanna, kus nakatumiste arv on suurim, jääb esialgu siiski suletuks. Kuna Havanna lennujaam on samuti suletud, piirduvad lennuvariandid eelkõige Varaderosse suunduvate tšarterlendudega (näiteks TUI).

Saabuvad turistid peavad läbima kohustusliku testimise, kanda tuleb maske ja hoida distantsi. Karantiininõuet siiski pole. Rannad ja basseinid on jälle avatud, kuid lubatud on vaid 30% täituvus.

Kuubal on 13.10. seisuga registreeritud kokku 6000 nakatumisjuhtu ja 123 surmajuhtumit.