Tai avaneb vaktsineeritud turistidele alates 1. novembrist

Tai võimud on viimastel päevadel avaldanud palju erinevat infot Tai avamise kohta alates 1. novenbrist 2021. Aga seni on palju küsimärke, mis takistavad reisiotsuste tegemist:

  • Esiteks, esialgu lubatakse riiki ainult 10 riigi kodanikud. Neist 10 on avaldatud ainult Hiina, USA, Saksamaa, Singapur ja Ühendkuningriik. Alates 1. detsemrist lisatakse nimekirja täiendavaid riike ja 1. jaanuaril täiendatakse nimekirja veelgi. Kui see info tõele vastab, siis on need Andorra, Australia, Bahrain, Tšehhi, Dominica, Hongkong, Ungari, Island, Läti, Leedu, Luxembourg, Macao, Malta, Moldova, Uus-Meremaa, Norra, Poola, Katar, San Marino, Singapur, Slovakkia, Sloveenia, Taiwan, Uruguay, Barbados, Hiina ja Horvaatia. Praeguse seisuga meil niipea Taisse justkui asja pole.

  • Alates 1. novembrist asendatakse senine sisenemisluba Certificate of Entry (COE) veebipõhise Thailand Passi süsteemiga, mis peaks oma vaktsineerimise staatuse lihtsamaks tegema. Reaalselt vist väga palju ei muutu.

  • Taisse sisenemiseks on nõutav eelnev PCR test ja PCR test saabumisel. Pärast testi tulemuse selgumist saab reisida kõikjal riigis. Seni tuleb püsida 1-päevases karantiinis.

Ühtlasi on Tai ametnikud välja öelnud, et baare ja ööelu varasemal kujul ei tule.

Selgusetu on, mis saab senistest Sandbox süsteemidest, mis nõudsid 7 päevast kohalviibimist ja korduvat testimist. Väga erinev on ka vaktsineerituse määr. Kui Sandbox piirkondades on see üle 70%, siis üleriigiliselt vaid 33%.

Kindel on see, et peagi saavad sisenemistingimused täpsustatud, kuid milleks avaldada infot, mis tekitab rohkem segadust, kui informeerib?

Allikas