Tai kaalub vaktsineeritutele reisipiirangute lõpetamist

Tais kaalutakse 14 päevase karantiininõude kaotamist reisijatele, kes on saanud mõlemad doosid Covid-19 vaktsiini. Kõlava nimega plaani "Welcome Back to Thailand Again" eesmärgiks on turistide arvu märgatavalt kasvatada alates selle aasta III kvartalist, kirjutab Traveldailymedia.com.

Tai võimud on huvitatud, et Covid-19 vaktsineerimispass saaks üheks reisidokumendiks. Kuna siin on mitmeid konkureerivaid lahendusi, on teadmata, missugused passid käiku lähevad. Hetkel on kõige kaugemale arenenud lennufirmasid ühendava IATA digitaalne "travel pass", mida katsetavad sellised lennufirmad nagu Singapore Airlines, Emirates, Qatar Airways ja American Airlines.

Tai turismiagentuur TAT avaldas, et 2020. aastal külastas Taid 6,69 miljonit välisturisti, mida on 83,24% vähem, kui aasta varem. 2021. aasta eesmärgiks on seatud 10 miljonit välisturisti. Nagu alati, on keeruline aru saada, millele Tai turismiametnike prognoosid tuginevad. Tervelt 49% suurune välisturistide arvu kasv näib igal juhul ülimalt optimistlik. Sama kehtib ka ennustuse kohta, et juuniks on maailmas koroona vastu vaktsineeritud 1 miljard inimest.

Nagu kõikide Tais välja käidud plaanide puhul, tuleb ka seda avanemisplaani võtta teatava reservatsiooniga. Aga seekord liiguvad ideed vähemalt õiges suunas, sest kahenädalase sundisolatsiooni puhul võib turistidest unistama jäädagi. Kui Tai suvel vaktsineeritutele karantiininõude kaotaks, oleks Tai esimene Kagu-Aasia riik, mis turistidele avaneb. Võib aga eeldada, et reisimise lihtsustamist vaktsineeritutele kaalutakse ka teistes piirkonna riikides.

Võib arvata, et piiride avanedes pole reisimine Tais vähemalt esialgu enam päris samasugune, kui varem. Tai Turismiameti poolt hiljuti läbiviidud uuringu kohaselt on ligi 35% turismiga seotud äridest tegevuse lõpetanud. Turismiärimehed ise hindavad seda protsenti kaugelt kõrgemaks. Neis piirkondades, kus sõltuvus turismist on kõige suurem – Phuket, Pattaya, Koh Samui ja Bangkoki turismipiirkonnad – võib tänaseks kadunud olla isegi kuni 90% turismiga seotud ettevõtetest. Loodus muidugi tühja kohta ei salli, aga millegi uuesti käivitmine nõuab paratamatult ega.

Vaata ka: Tai hakkab turistidelt koguma 300 THB suurust maksu