Tai kehtestab alates aprillist 8€ suuruse turismimaksu
veigo
veigo
16. jaan 2022 15:59

Alates aprillist hakkab Tais kõigile saabuvatele turistidele kehtima 300 bahti (8€) suurune turismimaks. Reisijatele jääb see suuresti märkamatuks, sest maks lisatakse lennupileti hinnale.

Maksu kehtestamise põhjendused on muidugi parajalt naeruväärsed. Maksutulusid plaanitakse kasutada nende turistide ravikulude katteks, kelle kindlustus ravi ei kata (kuigi Thailand Passi ilma ravikindlustuseta ei saa) ja "turismi infrastruktuuri parandamiseks", mida iganes see siis ka ei tähenda (ja ilmselt ei tähendagi).

Uudis turismimaksu kehtestamisest saabub ajal, kui Taisse saab reisida kas Sandbox skeemide kaudu või viibida karantiinis, mis vaktsineeritud reisijate puhul on 7 päeva. Niisiis lisandub Covid-19 testimiskuludele veel üks kulurida. Lisaks kehtib Tais juba pikemat aega maalt lahkumise maks 700 THB (18,5€), mis on samuti peidus lennupileti hinnas.

2021. aastal külastas Taid kokku umbes 200 000 turisti, mida võrreldes pandeemia-eelselt saabunud ligi 40 miljoni turistiga pole just palju. Sel aastal prognoositakse turistide arvuks 5 miljonit, kui Hiinas, Indias ja Tai naaberriikides olukord paraneb, siis kuni 15 miljonit. Praegu on nende prognooside täitumist küll veidi raske näha, aga optimism on õnneks tasuta ressurss.

Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Hetke Living
Sisuturundus
Päikeseloojangud ja hea uni mereäärses Tallinnas
Tensi-Reiside reisikalender
Tensi-Reisid
Sisuturundus
Tensi-Reiside reisikalender
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased