Tai plaanib 1. juunil kaotada kõik reisipiirangud
veigo
veigo
27. märts 2022 07:22

Tai plaanib alates 1. juunist loobuda kõigist reisipiirangutest, teatas Tai turismiminister. See tähendab, et Taisse reisides ei oleks enam vaja taotleda Thailand Passi ning registreeruda kas Test&Go, Sandbox või karantiiniskeemi kaudu. Ära kaotatakse ka testimisnõue saabumisel, kuigi soovituslikuks jääb ekspresstestimine.

Kokkuvõttes oleks alates juunist reisimine Taisse täpselt samamoodi, nagu enne pandeemia algust 2020. aasta märtsis. Lõplik otsus piirangute kaotamise kohta tehakse pärast aprilli keskel toimuvat Songkrani (Tai uus aasta) pidustusi. Kui siis nakatumiste arv oluliselt ei kasva, läheb piirangute kaotamise kava käiku.

Ei saa öelda, et piirangute kaotamine Tais toetuks liiga palju viroloogia spetsialistide analüüsile. Pigem öeldakse küllalt otse, et ajal, mil kõikjal Kagu-Aasias ja ka mujal on reisipiirangud hakanud kaduma, ei saa Tai teistest riikidest maha jääda. Oma osa on ka Ukraina invasiooni tagajärel toimunud Vene turistide äralangemisel. Piirangute kaotamine peab aitama meelitada turiste mujalt.

Piirangute kaotamise kavaga on töötatud juba mõnda aega:

Alates 1. aprillist 2022 ei ole Taisse sisenemiseks enam vajalik esitada kuni 72 h enne reisi tehtud PCR testi. See puudutab kõike sisenemisskeeme – Test&Go, Sandbox ja Alternative Quarantine (vaktsineerimata reisijad). Saabumisel tuleb teha PCR test.

Alates 1. maist asendatakse saabumisel tehtav PCR kiirema ja odavama ekspresstestiga (ATK, Antigen Test Kit). Testi teeb meditsiinitöötaja. Ära kaotatakse ka nõue Test&Go raames broneerida esimene öö SHA++ hotellis.

Alates 1. juunist kaotatakse Thailand Pass ja erinevad sisenemisskeemid, reisimine toimub nagu vanasti.

Tai valitsus lootis sel aastal 10 miljoni välisturisti saabumist. Seda numbrit on nüüd korrigeeritud 7 miljoni peale. Loodetust väiksemal turistide arvul pole absoluutselt mitte mingit seost pidevalt muutuvate reisipiirangutega.

Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased