Tai saab juurde 3 uut lennufirmat (+ ühe Malaisiast)
veigo
veigo
25. märts 2023 09:17

Tai saab peagi mitme lennufirma võrra rikkamaks, sest sealsele Tsiviillennunduse ametile on taotluse lennuettevõtja sertifikaadi saamiseks esitanud tervelt kolm lennufirmat:

  • Really Cool Airlines
  • P80 Air
  • Landarch Airline

Mainituile lisaks soovib Taisse lende alustada ka Malaisia odavlennufirma MYAirline.

Landarch Airline

Landarch Airline plaanib 10-kohalise lennukiga lende alustada Tai provintside vahel, kuhu on vähe lennuühendusi. Alustatakse Tai lõunaprovintsidest.

P80 Air

P80 Air plaanib Boeing 787-800 lennukitega hakata pakkuma nii regulaar- kui tšarterlende. Esimesel tegevusaastal liisitakse neli lennukit ja viie aasta jooksul peaks neil olema 20 lennukit. Esimeste sihtkohtadena nähakse Vietnami (Hanoi, Da Nang, HCMC), Hongkongi ja Macaud.

Really Cool Airlines

Igatpidi kõige intrigeerivam uus lennufirma on aga Really Cool Airlines. Selle taga on Tai odavlennufirma NOK Air endine tegevjuht Patee Sarasin, kes praegu tegeleb reisibürooga Really Really Cool. Nimesid vaadates võiks eeldada, et uus lennufirma saab olema veidi vähem "cool", aga vähemalt sõnades on ambitsioone küll ja veel.

Selle aasta lõpuks loodetakse hankida 4 Airbus A350 lennukit, millega hakataks Bangkokist lendama Aasiasse, Austraaliasse ja Euroopasse. Sihtkohad lubatakse välja kuulutada juunis ja kui kõik läheb plaaanikohaselt, peaks esimesed lennud toimuma juba detsembris.

Really Cool Airlines positsioneerib ennast luksusliku ja odavlennufirma vahele (kui see midagi selgemaks teeb). Igal juhul lubab lennufirma, et harjumuspäraste lennukisalongide asemel tuleb midagi oluliselt paremat. Et kasutuses on kõikvõimalikud kõlkssõnad nagu unikaalne, blokiahel, krüpto, musttuhat perspektiivi jne, siis tekib isegi kerge huvi, mida reaalselt suudetakse pakkuma hakata. Pigem jääb mulje, et tegemist on mingi omapärase skeemitamisega.

Tais juba tegutseb 8 lennufirmat

Ei saa öelda, et Tais valitseks lennufirmadest suur puudus. Praegu tegutseb seal 8 suuremat lennufirmat: Bangkok Airways, Nok Air, Thai Asia, Thai Asia X, Thai Lion Air, Thai Airways, Thai Smile ja Thai VietJet Air. Neist Thai Airways on aastaid finantsprobleemides vaevelnud, nüüd plaanitakse läbi viia nende odavlennufirma Thai Smile ühendamine emafirmaga. Thai Smile kaubamärk ilmselt siiski säilib. Lõplik otsus ühendamise kohta peaks sündima lähiajal.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased