Tai Turismiamet avaldas üle 200 e-raamatu

Tai Turismiamet TAT avaldas rohkem kui 200 e-raamatut, kuhu on kokku koondatud suur osa Tai turismi puudutavatest materjalidest. Saadaval on ülevaated 77 Tai provintsist, Tai köögist ja turgudest, sukeldumisest, kaardid ja muu. E-raamatud on saadaval veebis pdf formaadis aadressil www.amazingthailandebook.com ja Android telefonidele Google Play poes. iPhone’i variant on samuti välja reklaamitud, kuid ei tööta.

Ülevaade

Amazing Thailand e-raamatud on jaotatud 7 kategooriasse, kuid nii mõnigi raamatu leiab päris mitmes kategoorias.

Muuhulgas leiab infot Bangkoki, Chiang Mai ja teiste linnade turgude kohta, elust kanalitel, Isani kultuurist, Tai massaažist, Songkrani pidustustest ja muust Taile omasest.

Mitmed materjalid puudutavad Tai kööki. Ülevaade Bangkoki tänavatoidukohtadest on päris asjalik.

Samas tuleb arvestada, et e-raamatud on mõeldud nii Tai siseturiste kui välismaalasi silmas pidades. See tähendab, et märkimisväärne osa materjalist on kohalikus keeles. Eelkõige puudutab see infot Tai vähemkülastatud provintside kohta. Kui brožüüri või voldiku pealkiri on Tai keeles, on ka sisu vaid selles keeles.

Kõige nõrgem osa on kaardimaterjal. Suhteliselt niru kvaliteediga kaardid on samas kümneid megabaite suured. Kellele läheb vaja 13,5 MB suurust Bangkoki kaarti, millest Google Maps on kümneid kordi täpsem? Voldikuna ehk jah, aga veebis kindlasti mitte.

Kokkuvõtteks

Kõik turismimaterjalid ühes kohas on igati teretulnud variant. Samas tundub reaalselt kasutatav olema vaid veebivariant pdf-idena, sest telefonis kasutamise hinnangud on päris kohutavad. Häirib ka kogu pildimaterjali üllatavalt nigel kvaliteet ja failide arusaamatult suur maht. Ehk arenguruumi on, aga kokkuvõttes Tai Turismiametilt kindlasti õige samm.