Tai võib vaktsineeritud turistidele avaneda juba oktoobris
veigo
veigo
26. aug 2021 05:01

Tai on muutmas strateegiat koroonaviirusega võitlemisel, vahendab Bloomberg. Kuigi viimasel ajal on Tais registreeritud ~20 000 nakatumisjuhtu päevas, plaanitakse mitmeid piiranguid leevendada ning vaktsineeritud reisijatele piirid avada. Praeguste andmete põhjal on põhjust arvata, et nakatumiste haripunkt on möödumas ning uute nakatumiste arv ei hakka koormama tervishoiusüsteemi, sest haiglast kirjutatakse välja rohkem inimesi, kui sinna Covid-19 tõttu saabub.

Tais on ettevalmistamisel kavad, kuidas leevendada kehtivaid piiranguid septembris ning valmistuda piiride avamiseks turismile juba oktoobris. Eeskujuks võetakse alates 1. juulist toimiv pilootprojekt Phuketis.

Et tegemist on värske strateegimuudatusega, on detailidest vara rääkida. Kuid Phuketi analoogia põhjal võib arvata, et reisimine Taisse ei saa kindlasti olema samasugune, nagu varem. Eeldada võib, et lisaks vaktsineeritusele tuleb testida enne reisi, saabudes ja vähemalt korra ka reisi ajal. Ilmselt tulevad ka mujal Tais Phuketiga analoogsed SHA+ standardid majutusasutustele ja nõue mingi aeg majutuda samas hotellis. Restorani ja kaubanduskeskusesse saab ilmselt tervisepassiga.

Mitmed populaarsed Tai sihtkohad nagu Chiang Mai ja Pattaya plaanisid avaneda juba augustis või septembris, kuid suvine nakatumiste kasv on need kavad edasi lükanud. Chiang Mais planeeritakse koostöös turismifirmadega erinevaid pakette, mis viitab sellele, et päris omapäi reisimine ei pruugi esialgu toimida.

Tai hiljutise nakatumise kasvu taga võib olla ka Hiina Sinovaci ja Sinopharmi vaktsiinide kasutamine. Nagu näitab hiljuti avaldatud Hiinas Guangzhous läbi viidud uuring, pakuvad Tais laialt kasutuses olevad Hiina vaktsiinid Covid-19 delta tüve vastu suhteliselt kesist kaitset. Uuring näitas, et kahe doosi puhul on Hiina vaktsiinide efektiivsus delta tüve vastu 59%, kuid ühe doosi puhul vaid 13,8%. Tai valitsus kaitseb Hiina vaktsiinide kasutamist sellega, et hetkel on need ainsad vabalt kättesaadavad vaktsiinid, teiste vaktsiinide saabumist tuleks kuid oodata.

Kokkuvõtteks

Tai valitsuse nõustajad on leidnud, et viirusega tuleb õppida koos elama. Tegemist on seniste seisukohtade üsna olulise ümbervaatamisega. Ilmselt on leitud, et piirangutel on majandusaktiivsusele, s.h. turismi- ja konverentsisektorile liiga suur surve. Võib arvata, et lähiajal tuleb Taisse reisimise kohta täiendavaid uudiseid. Kui Tai lähikuudel tõesti turismile avaneks, oleks Tai esimene Kagu-Aasia riik, mis sellise sammu ette võtab. Surve riik vaktsineeritud turistidele 2021. aasta neljandas kvartalis avada on kasvanud ka Kambodžas, kus vaktsineerimine on küllalt hästi edenenud.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased