Tai võib viisavaba viibimise perioodi pikendada 60 päevani
veigo
veigo
16. nov 06:02

Tai turismiministeeriumis on arutluse all plaan pikendada viisavaba viibimise perioodi Euroopa riikide kodanikele 60 päevani, kirjutab väljaanne Nation Thailand. Praegu saavad eurooplased Tais viisavabalt viibida 30 päeva, võimalusega seda 1900 bahti (~50€) eest mõnes immigratsiooniametis pikendada veel 30 päevaks. Viisavaba perioodi pikendamisega loodetakse riiki meelitada rohkem neid eurooplasi, kes soovivad mõnes hea kliimaga riigis peatuda pikemalt.

Õigupoolest on Tai uus valitsus seda teemat veeretanud juba vähemalt augustist. Vahepeal on ajutise viisavabastuse saanud Venemaa, Hiina, Taiwani, India ja Kasahstani kodanikud, kuid see pole broneeringuid loodetud hulgal kasvatanud. Nüüd siis on tõstetud esiplaanile Euroopa.

Turismitulude kasvuga soovitakse kompenseerida riigi tööstussektori langenud eksporditulusid. Aga järjekordselt unustatakse ära, et turismi kõrghooaeg on juba käimas ja eurooplastel on halb komme oma reise veidi pikemalt ette planeerida.

Pole ka teada, kas võimalikku viisavaba viibimise perioodi pikendamist mõeldakse ajutise või püsiva meetmena. Nii oli eurooplastel eelmisel kõrghooajal 1. oktoobrist 2022 kuni 31. märtsini 2023 võimalik viisavabalt Tais reisida kuni 45 päeva, kuid siis seda võimalust ei pikendatud.

Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased