Tais kaalutakse välismaalaste hindade kaotamist

Tais on tavaline, et välismaalased maksavad atraktsioonide külastamise või teenuste eest märgatavalt rohkem, kui kohalikud. Mõnes kohas võib vahe olla 2-3 korda, mõnes 10 korda, aga esineb ka mitmesajakordseid hinnavahesid. Mõnikord saavad Tai kodanikud näiteks rahvusparki siseneda tänu riiklikule toetusele, kuid üldjuhul kehtib selline poliitika sel lihtsal tänu arvamusele, et välismaalastel ongi rohkem raha ja neil pole ka probleemi rohkem maksta. Selline mitmetasandiline hinnastamine diskrimineerib ka Tais elavaid välismaalasi (expate), keda on seal hinnanguliselt umbes 80 000.

Kuigi võiks arvata, et välismaalastelt kõrgemat hinda küsides teenivad rahvuspargid ja atraktsioonid rohkem raha, ei pruugi see kaugeltki sedaviisi olla. Paljud (informeeritumad) välismaalased jätavad topeltstandardite tõttu külastused lihtsalt tegemata ja mitte tingimata selle tõttu, et seda raha poleks, vaid sageli põhimõtte pärast. Kümnekordne hinnavahe võrreldes kohalikega lihtsalt ei tundu aus. Mõnikord osutub aga külastus näiteks terve perega minnes päris kulukaks ka turistile. Nii ei teeni paljud atraktsioonid kokkuvõttes sugugi rohkem ja Tai turismi maine kannatab. Päris hea ülevaate Tai topelthinnastamises saab Facebooki grupist 2PriceThailand.

Tais on mingil määral seda probleemi ka teadvustatud. Vähemalt kaalutakse Tai turismi edendamise eest vastutavas TAT-is (Tourism Authority of Thailand) eritasemel hinnastamispoliitika lõpetamist. Praegu, kus turiste pole, oleks selleks vägagi hea moment, vahendab Thai Visa hiljuti toimunud kohtumist. Enamik expate on siiski pessimistlikud, öeldes, et tehke kõigepealt midagi ja siis me usume.

Taid külastas 2019.aastal rekordilised 39,8 miljonit turisti. Sel aastal võiks optimistlikul hinnangul saabuda kuni 8 miljonit turisti, kuid see on praegune hinnang. Arvestades, et Tais pole veel avaldatud, kunas turiste riiki lubatakse, see number väheneb ilmselt veelgi. Juttu on olnud plaanist peatselt avada turismile 5 Tai saart (Phuket, Koh Phi Phi, Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao), kuid enne vaba liikumise võimaldamist pole turiste Taisse palju oodata.