Talvel Euroopasse suusatama? Vaata prognoosi!

AccuWeatheri Euroopa suviste ilmaprognoosidega on Trip.ee lugejad tuttavad, sel aastal avaldas ilmaportaal AccuWeather esmakordselt ka Euroopa suusakuurortite 2021/2022 talve lumeprognoosi.

Eelmine talv läks Euroopas vaatamata suurepärastele lumeoludele mäletatavasti koroonapiirangute nahka, veelgi enam - valel ajal vales kohas suusatamine tõi kaasa kopsaka rahatrahvi. Sel talvel on tänu vaktsineerimise edenemisele piiranguid oluliselt vähem ja suusakuurortid valmistuvad külalisi vastu võtma. Mõned kõrgemad nõlvad on juba avatud.

2021/2022 talve lumeprognoos Euroopas

Hispaania ja Prantsusmaa piiril asuvates Püreneedes on sel talvel oodata rohkesti lumesadusid, mis toob kaasa suurepärased lumeolud.

Sama kehtib ka Prantsusmaa, Itaalia ja Lõuna-Austria Alpides, kus Vahemerelt tulev niiskus langeb mägedes sagedaste lumesadudena. Samas võib rohke lumi talve lõpus ja varakevadel kaasa tuua lumelaviine nii Alpides kui Püreneedes.

Suhteliselt korralikud lumeolud peaks suusatajaid rõõmustama ka Kesk-Euroopas Karpaatides ja Šotimaal.

Siiski, looduslikku lund ei pruugi jaguda mitte kõikjale. Skandinaavia mägedes peaks tulema pikem periood kuiva ilmaga, mis tähendab, et suusakuurortites saavad lumekahurid kõvasti vatti.

Ka oluliselt lõunapool, Apenniinides Itaalias, pole looduslikku lund väga palju loota.