Tansaanias plaanitakse 50 km pikkust silda Sansibarile
veigo
veigo
30. mai 07:55

Neil, kes soovivad jõuda Tansaania puhkusesaarele Sansibarile, on praegu valida lennuki ja praami vahel. Juhul, kui ambitsioonikas infrastruktuuriprojekt ehitada Tansaania majanduskeskuse Dar es Salaami ja Sansibari vahele sild teoks saab, saab varsti sõita saarele ka auto ja bussiga.

Silla pikkuseks saaks olema 50 kilomeetrit ja ehitamise maksumuseks hinnatakse umbes 2,5 miljardit eurot. Sild lühendaks märgatavalt sõiduaega Sansibarile, praegu võtab see praamiga kuni 4 tundi, sild kahandaks ületusaja vähem kui tunnile, kirjutab Tansaania väljaanne The Citizen.

Sansibari sild lihtsustaks inimeste, investeeringute ja kaupade liikumist Dar es Salaami ja Sansibari vahel ning looks eeldused Sansibari turismist sõltuva majanduse (80% sissetulekutest) mitmekesistamiseks.

Loomulikult tekib küsimus sillaehituse finantseerimisest. Praegu nähakse seda avaliku ja erasektori partnerlusprojektina, aga nagu Aafrikas väga sageli juhtub, pärineks suur osa finantseeringust Hiinast, kust potentsiaalseks investoriks ja ehitajaks oleks M/S China Overseas Engineering Group Company (COVEC).

Sansibarile silla ehitamine on Tansaanias tekitanud mitmesuguseid arvamusi. Näiteks pole seni olemas silla tasuvusarvutusi ega keskkonnamõjude hinnangut. Aeg näitab, kas sellest saab järjekordne poliitiline projekt ja kas sillaehitus Sansibarile üldse käivitub.

Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased