Tenerifele puhkama minnes võib mõnes populaarses rannas ees oodata halb üllatus – need on suletud, kuna veest on leitud tavalisest märgatavalt suurem kolibakteri (E.coli) sisaldus. Kolibakteri kõrge sisalduse tõttu on ujumiseks kas täielikult või osaliselt suletud sellised Tenerife rannad nagu Playa Jardín, Playa de Las Teresitas ja Playa de Troya.
Halvasti puhastatud või puhastamata merre lastav reovesi on Kanaaridel olnud probleemiks juba aastaid. Kõige hullem on olukord Tenerifel, kus heitvee probleemile pole suudetud adekvaatset lahendust leida. Paljud sealsed puhastusjaamad ja torud on oma aja ära elanud ega vasta kasvava turistidevoolu vajadustele.
Sel aastal on asi muutunud eriti hulluks ja turismisaarel ollakse sunnitud randasid sulgema. Playa Jardini avamise kohta lubadusi ei jagata – sulgemine võib kesta kuid, aga võib-olla aastaid. Ainuke reaalne lahendus oleks Puerto de la Cruzi Playa Jardíni veepuhastusjaama moderniseerimine ja laiendamine, kuid selle maksumuseks hinnatakse 25 miljonit eurot.
Kolibakter ehk soolekepike ise inimestele tavaliselt kurja ei tee, küll aga on ta vee kvaliteedi keskne indikaator. Nimelt vihjab kolibakteri suurem sisaldus, et vette on sattunud inimese või mõne looma soolestikust pärit väljaheited. Soolekepike on lihtsalt sõnumitooja, kes ütleb, et kaka on vees.
Saastunud vesi põhjustab kõhulahtisust, sellega levivaid sellised haiguseid, nagu salmonelloos, shigelloos, leegionärihaigus jne. Lisaks ohustab saastunud vesi mere ökosüsteemi.
Igal juhul tasub Tenerifel randa minnes vaadata, kas seal ei lehvi ujumist keelav punane lipp ja hoiatussildid. Kohalik televisioon käis randasid uurimas ja selgus, et ka kohalikud pole olukorraga kursis ega pane hoiatussilte tähele.