Kanaari saared on eurooplastele üks populaarsemaid puhkusekohti. Turism osakaal saarte majanduses ulatub 80 protsendini, kuid kohalikud tunnevad aina rohkem, et turism on mõistlikkuse piirid ületanud.
Tenerifel on ühiskondlikud ja keskkonnaliikumised sel aastal korraldanud mitmeid protestimeeleavaldusi loosungitega "Kanaarid pole enam paradiis" ja "Kanaarid pole müügiks". Kus nõudlust on, tuleb ka pakkumine järgi. Tenerifele on viimastel aastatel kerkinud ridamisi uusi hotellikomplekse ja kasvanud on korterite hulk, mida pakutakse puhkajatele lühiajaliseks rendiks. Mõõdutundetu laienemine looduse arvelt, keskkonnakahjud, infrastruktuuri ülekoormatus, liiklusummikud ja elupindade turu olukorra halvenemine ongi komplekt, mis ajab kohalikke protestima.
Hiljuti sai internetis küllalt palju tähelepanu ka Tenerife La Tejita rannal olevast graffitist, mille sõnum oli üsna selgelt mõistetav. Tegu on seni siiski üksikjuhtumiga.
Tenerife elanikud nõuavad turistidele suuremaid piiranguid. Nii on esitatud nõudmisi kehtestada turistidele keskkonnamaks, piirata või keelata mitteresidentidel kinnisvara ostmine ning seada piirangud kinnisvara lühiajalisele väljaüürimisele. Eelnev ei tähenda siiski, et kohalikud oleks turistide vastu kuidagi ebasõbralikud, nõutakse lihtsalt mõistlikku tasakaalu turismi ja kohaliku elu vahel.
Kanaari saari külastab aastas 13 miljonit turisti, kõige arvukamalt (4,3 miljonit) saabub puhkajaid Ühendkuningriigist, teisel kohal on sakslased (2 miljonit). Kanaari saared on Hispaania number 1 turismipiirkond, mille arvele langes eelmisel aastal 29% rahvusvahelistest turistidest. Teisel kohal on Kataloonia (19,2%), kolmandal Andaluusia (13,8%). Tenerifel puhkas 2022. aastal üle 5,8 miljoni inimese.