Trip.ee 2024. aasta suur reisihoroskoop
veigo
veigo
1. apr 07:21

Sissejuhatuseks

Ausalt öeldes on täiega ära tüüdanud, et horoskoobid oleks nagu mingi Maalehe või uhhuu-pundi pärusmaa. Õigupoolest ei saa keegi aru, miks Trip.ee toimetus varem ei tulnud padugeniaalsele ideele ka Tripis horoskoope avaldama hakata (klikid, klikid!). Eriti ajal, kui leiutatud on ChatGPT ja teised kentsakad abivahendid, mis aitavad kõikidele rumalalt sõnastatud küsimustele saada veelgi rumalamaid vastuseid. No põhimõtteliselt saaks iga ahv hakkama. Saime meiegi.

2024. aastast on mõned kuud küll juba läbi, aga reisiaasta ju alles kogub hoogu. Kui sa olid varem segaduses, kuhu sel aastal minna, siis aitame sul lahkelt seda vaimset korralagedust veelgi suurendada. Ja kui allpool midagi ei meeldi, siis Trip.ee-d selle autorluses süüdistada pole ka mõtet.

Jäär (21. märts – 19. aprill)

Jäär, sa oled ju see adrenaliinisõltlane tähemärk, eks? Noh, pane oma matkasaapad valmis, sest su järgmine seiklus ootab sind Patagoonias, Argentiinas! Kujuta ette, et oled Indiana Jones või Lara Croft, kes ronib Andide mägedes, samal ajal kui dramaatilised filmimuusikad mängivad sinu peas. Loodetavasti mängib muusika kainetele kõrvadele, sest proovimist väärt Argentiina veinid võiks jääda õhtusesse programmi.

Sa võid seal isegi kohata mõnda kohalikku laamat (ära nüüd jälle Tiibetiga segamini aja, eks), kes vaatab sind sama suures segaduses kui sina teda. Ja mis oleks päeva lõpus veel parem, kui süüa mõni grillitud lihavõileib, mida kutsutakse "choripán"?

Jah, Jäär, see pole lihtsalt reis, see on eepiline seiklus. Tegelikult on sulle nii hea horoskoobi tasuta avaldamine kurjast. Hakka aga järgmiseks aastaks raha koguma!

Sõnn (20. aprill - 20. mai)

Sõnn, kas sina olid see, kel on kalduvus planeerida igat hetke oma reisil, alustades lennupileti ja majutuse broneerimisest kuni igapäevaste ekskursioonide graafikuni? Vaata, Itaalias ei pruugi selline plaan alati töötada – aga just ootamatusi täis reisile Itaaliasse sel aastal sind saadamegi.

Keegi ei viitsi sulle pikalt kirjeldada, kui suurepärane on seal toit, kui rikkalik ajalugu, kui ilus on loodus Toskaanas või Dolomiitides, kui võimatu liiklus Napolis või kui kallid on sealsed kiirteed ja kohvi Veneetsias. Midagi peab ju endale ka avastamiseks jääma.

Ja ära tee meile häbi: valge vein on Itaalias vino bianco, mitte vino blanco.

Kaksikud (21. mai - 20. juuni)

Kallid Kaksikud, sinu jaoks on sel aastal ette nähtud väga eriline reis. Nimelt pead sa Wizz Airi otselennuga Tallinnast Gruusiasse Kutaisisse lendama. Ära muretse, see pole nii hull, kui esimesel hetkel võib kõlada. Ikkagi juba aastaid sissetöötatud marsruut ning kuuldavasti leidub inimesi, kel on õnnestunud seda päriselt kasutada.

Üldiselt kujuneb sellest reisist sulle midagi Tallinnfilmi klassika taolist – sõbralikult segane ja vahest naljakas. Kui sa juba Gruusias oled, siis ära taksojuhilt küsi, miks ta Toyota Priusega sõidab. Sellele küsimusele ei tea Gruusias adekvaatset vastust mitte keegi.

Ja palun ära nõua restoranis hinkaalide kõrvale Tšiili veini, eks.

Vähk (21. juuni - 22. juuli)

Ahoi, Vähk, sinu reis saab sel aastal olema nagu ootamatu kukkumine vette – parasjagu emotsionaalne, selgelt vihastama ajav ja täis ootamatuid üllatusi. Ega pärast ei võtagi kinni, kes sind täpselt vette lükkas.

Sinu romantiline ja hooliv iseloom leiaks kindlasti tõelist rõõmu sellisest idüllilisest sihtkohast nagu Santorini saar Kreekas, kus sa võid nautida päikeseloojanguid, mis on nagu otse armastusfilmist. Armastusfilmides on teisi turiste muidugi reeglina vähem. Aga ära torise - ega me ei saa kõike nagu filmis välja lõigata. Elad üle!

Lõvi (23. juuli – 22. august)

Lugupeetud Lõvi, suurejooneliste ja uhkete Lõvide märgi all sündinu, su reis ootab sind ning see saab olema sama särav ja glamuurne nagu sina ise! Sihtkohas ootavad sind luksuslikud hotellid ja eksklusiivsed restoranid. Või kulutasid tõesti kõik pensionifondist välja võetud raha mingile aiatraktorile?

Nii sobid sa oma tähtede sära ja rahakotti lehvitama Pariisi, sellesse glamuuri ja kunsti südamesse! See on sinu võimalus särada sama eredalt kui Eiffeli torn öösel või turvatud olümpiatuli. Pariis on täis ka kõrgeid vaimseid teadusi ja sindki ootab ees suurepärane võimalus alustada õhtupimeduses veidi tumedama nahavärviga tegelasega filosoofilist diskussiooni, kellel on sinu raha ja mobiiltelefoni õigupoolest rohkem vaja.

Neitsi (23. august - 22. september)

Kallis Neitsi, sinu reis saab olema nagu kadunud asja otsimine koristamata köögikapis – täis ootamatuid üllatusi ja avastusi, mida sa kunagi ei osanud oodata!

Sinu jaoks on enne reisi kõige tähtsam koostada detailne nimekiri kõigest, mida sa pead kaasa võtma. Ära siis seda nimekirja koju unusta, aga jäta õige natuke ruumi ka spontaansete seikluste jaoks! See on reisil see olukord, kus raha läheb planeeritust enam.

Kui sa oled oma reisikaaslastega, veendu, et sa käitud nagu reisijuht, kes juhib eksootilist safarit. Anna neile juhiseid ja soovitusi ning ära unusta kontrollida, et kõik oleksid õigel ajal õiges kohas.

Kaalud (23. september - 22. oktoober)

Kaalud, sinu selle aasta reis möödub nagu karussellil, millel liiga kauaks tiirutama jääd. Ühel hetkel võib hakata pea ringi käima.

Kaaludele sobib ideaalselt sihtkoht, mis pakub mitmekesist kultuuri ning rikkalikult ajalugu ja kunsti. Üks selline sihtkoht võiks olla Barcelona, kus kõik leiavad või kaotavad midagi. Vaata need kohustuslikud Gaudi asjad muidugi ära, et kodus oleks pärast võimalik tähtsa näoga muljetada, aga keskendu pigem tapastele, mereandidele ja paelladele. Veidi liiga palju veini ja oledki karusellil.

Kui sa oled oma reisikaaslastega, ole nagu rahutuks muutunud diplomeeritud nõustaja - lahenda nende vaidlused, kui ei suudeta otsustada, mida süüa õhtusöögiks ning vali neile välja, mis vaatamisväärsused on Instagrammi väärilised ja mis mitte.

Skorpion (23. oktoober - 21. november)

Hei Skorpion, kas tegid enne reisi ikka kindlaks, mis lennukitüübiga lendad? Ära maga algajate kombel maha, et suur osa reisimõnust peitub ümberistumistes, mis võimaldab lõpuks vajuda oma lemmiklennuki istmele and feel the real difference.

Sulle sel aastal tähemärgid sihtkohta otseselt ei soovitagi, lihtsalt ära mine Bulgaariasse ja Egiptusesse, sest Tripis kõik kiruvad neid. Või mine ikka, kui satud tõeliselt odavate piletite otsa ja lennukitüüp klapib.

Ambur (22. november - 21. detsember)

Kulla Ambur, mis reisimisest me siin räägime, kui aiatööd vajavad tegemist, muru niitmist ja juba on kalendris kirjas vähemalt viis sünnipäeva? Teisalt, äkki sel aastal võtaks mõne asja lõdvemalt ja lubaks endale ühe puhkuse?

Liigsest romantikast tasub sel aastal hoiduda ja keskenduda rohkem enda sisekaemusele. Võib-olla siis hoopis reis Transilvaaniasse Rumeenias? Tead ju küll seda meest, kes seal elab. Öine vampiiriteemaline pidu Dracula lossis võiks ju muruniitmisele vahelduseks päris raju mõte olla?

Ka Rumeenias on võimalik veini osta.

Kaljukits (22. detsember - 19. jaanuar)

Sina, Kaljukits, ole valmis iseenda üle naerma ja naudi oma absurdset seiklust täiel rinnal, sest ise sa selle endale kokku ju panid. Aga miks sa selle paksu äriplaani otsustasid reisile kaasa vedada? Puhkuse ajal viitsid sa sellise pahnaga veel vähem tegeleda, kui muidu. Ära unusta: puhkus, see on baar, naised ja muusika. Võta ette Kreeka saared ning naudi, mida elul on sulle pakkuda! Mykonose saare kuulsaimast restoranist hoia siiski eemale.

Kuna Kaljukits kipub reisile kaasa pakkima kaugelt rohkem asju, kui tingimata hädavajalik, siis pane nüüd tähele! Sel aastal on reisil mittevajalike esemete edetabel järgmine: hunnik naljakaid sokke, igaks juhuks need püksid ja siis need püksid ning siis jumal-teab-mis-olukorraks veel üks pidulikum riietus. Sellele võib mõnuga retsinat peale ajada.

Veevalaja (20. jaanuar – 18. veebruar)

Kallis Veevalaja, su reis on kui teadusprojekt - täis üllatusi, eksperimente ja veidraid juhuste kokkusattumisi! Ole siis valmis avastama maailma täiesti ainulaadse vaatenurga alt! Sinu eesrindlik mõttelaad on sulle ilmselt juba märku andnud, et nüüd on aeg avastada Islandi pealinn Reykjavik. See on koht, mis on sama unikaalne nagu sina. Või vähemalt arvad nii sina.

Islandil, kus vulkaanid ja geisrid muudkui purskavad (vahest liigagi palju), saad sa end tunda nagu ulmefilmi staar omaenda seiklusjutus. Seda muidugi juhul, kui sinu kirjanduslikud võimed ületavad keskmise põhikooli lõpetaja oma.

Kuna Reykjavikis on kõik jätkusuutlik, on see parim koht, kus kohalike visionääridega arutleda meie planeedi tuleviku üle. Mis sest, et kohalikud ei teagi, kas vaadelda sind nagu ekstsentrilist geeniust või lihtsalt täielikus segaduses reisiselli.

Kalad (19. veebruar - 20. märts)

Kalad, sinu sihtkoht võiks olla midagi eksootilist ja müstilist, mis kõnetab kõige enam sinu sisemist fantaasiat ja kordumatut eripära. Mis tähendab, et India on liiga räpane? Kes sulle seda rääkis? India – see on hulk vaimseid kogemusi. Lihtsalt iseküsimus, mida keegi selle all mõistab.

Ah jah, võta seekord siis päikesekreem ka kaasa, muidu võid lõpetada punase krabina ja selles pole mitte midagi romantilist, intergalaktilise dimensiooni kõrgest vaimsusest rääkimata. India viski on siiski paras solk.

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased