Tripsta ja Airtickets peatasid lennupiletite müügi
veigo
veigo
4. juuli 2018 05:06

Momondo lennupiletite otsingus küllaltki populaarne broneerimisleht Tripsta ja samale omanikule kuuluv Airtickets peatasid rahaliste raskuste tõttu juuni lõpus oma tegevuse. Kreekas registreeritud Tripstal olid veebilehed 46 riigis, sealhulgas ka Eestis. Airtickets on mõnevõrra vähem tuntud, kuid Tripsta kuulus Euroopa 5 suurima online reisibüroo hulka.

Kreeka allikatest võib lugeda, et Tripsta likviidsusprobleemid olid kuhjunud juba mitmete aastate jooksul, Tripsta ise süüdistab oma probleemide tekitamises reisiteenuste müügiplatvormi Travelport, kes olevat käitunud „ebaõiglaselt ja agressiivselt”. Mida see võiks tähendada, pole teada, Travelport on kõik süüdistused igatahes tagasi lükanud. Lennufirmasid ühendava IATA teatel ulatuvad Tripsta võlad 69 miljoni euroni.

Kui Tripsta mõnel suuremal lehel (.com, co.uk) on väljas teated, et lennupiletite müük on ajutiselt peatatud, siis väiksematel lehtedel (sealhulgas tripsta.ee) selline info puudub. Otsingus siiski tulemusi ei saa. Tundub, et ka Momondos Tripstale ja Airticketsile enam ei viidata.

Tripsta riigipõhistele lehtedele ilmselt väga palju ei panustanud. Eestist võib näiteks endiselt lennata Estonian Airiga ja Soome lehel saame teada, et Helsingist lennates on head hinnad Ryanairil.

Ametlike teadete kohaselt on Tripsta ja Airtickets mingit sorti restruktureerimisel. Vaevalt siit mingeid erilisi tulemusi loota on, sest Ateena kontor on suletud, Tripsta teine suur kontor Rumeenias pandi täiega kinni ja üle 100 inimese kaotas päeva pealt oma töö. Kust võiks restruktureerimiseks tulla raha, kui piletimüüki ei toimu, on omaette huvitav küsimus.

Reisijatel, kellel on Tripsta kaudu ostetud lennupiletid, probleeme ei tohiks siiski olla.

Tasub lisada, et kaks teist Kreeka taustaga online reisibürood mytrip.com ja airtickets24.com (kaks Kreeka firma e-Travel kaubamärki) müüdi 2017. aasta lõpus Rootsi firmale Etraveli ja nendega hetkel probleeme ei tohiks olla. Etravelile kuulub hulk Skandinaavia reisiteenused müüvaid veebilehti, näiteks flygresor, supersaver, travelstart, seat24, gotogate, travelpartner, trip.ru jm. Ülevaate saab Etraveli kodulehelt.

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased