Turismiinnovatsioon: pakettreisile eralennukiga

Pakettreisid on mõeldud elu lihtsamaks tegemiseks, pakkudes reisijatele võimalust valida kõik reisiteenused ühest kohast. Maastaabiefekt aitab selliseid reise pakkuda soodsa hinnaga, sest hulk reisijaid viiakse puhkusele sama lennukiga samasse kohta ja reisikorraldaja saab majutust sisse osta hulgihinnaga. Kuid mõned ettevõtjad on veendunud, et pakettreisidele oleks turgu ka premium ja luksusklassi mugavusi hindavate reisijate seas.

Šveitisi reisifirma Travelcoup Deluxe pakub Euroopas unikaalset ärimudelit: pakettreisid Vahemere äärde eralennukiga, mis võtab pardale kõige rohkem kaheksa reisijat. Ettevõtte eesmärgiks on, et puhkusele lendamine oleks taas tõeline elamus.

Eelmisel aastal Šveitsis alustanud firma esimene tegevusaasta oli edukas ja sel suvel laieneb Travelcoup Deluxe Saksamaale, hakates kaks korda nädalas pakkuma eralennukiga puhkusereise Frankfurdist, Münchenist ja Düsseldorfist Mallorcale ja Ibizale. Lisaks sellele on Frankfurdist ja Münchenist kaks korda nädalas lennud Nice’i ja Münchenist kaks korda nädalas Veneetsiasse. Zürichist on lennud Mallorcale ja Ibizale, Amsterdamist Nice’i.

Koos lendudega saab broneerida ka hotelli ja transfeerid. Pakutavad hotellid, nagu arvata võib, on kõik 5-tärni kategoorias ning saabudes on reisijaid hotellitoas ootamas pudel šampust.

Transfeerideks saab valida kas limusiini või suurema van-tüüpi auto. Turvakontrollides ja pagasilindi juures ootamised jäävad ära, sest lennud toimuvad eraldi terminalidest.

Reisipakettide hinnad (lend + hotell + transfeer) 7 päevaks algavad reklaami järgi 2320 eurost inimese kohta, reaalsuses tasub hinnaorientiiriks võtta pigem 7500 eurot kahele ehk 3750 eurot/inimene.

Travel Deluxe’i tulevikuplaanid on ambitsioonikad. Eralendudel nähakse nõudluse kasvu ning sihtkohtade ja sageduste arv peaks lähiajal kasvama.