Turistid hoiavad olümpiaaegsest Pariisist eemale
veigo
veigo
7. juuli 08:13

Suured spordiüritused toovad alati kokku palju rahvast ja on majutusasutustele pidupäevaks. Tundub aga, et peagi algavad Pariisi olümpiamängud reisimisega seotud äridele oodatud kasumeid ei too. Hotellide broneeringunumbrid on võrreldes eelmise aastaga märgatavalt tagasihoidlikumad, ka Air France hoiatas, et lende Pariisi broneeritakse tunduvalt vähem kui teistesse Euroopa linnadesse ja lennufirma kolme suvekuu (juuni-august) käibenumber kukub seetõttu 160 – 180 miljonit eurot.

Pariisis mindi olümpiamängudele vastu esialgu suure eurfooriaga ja see kajastus ka reisiteenuste hinnatõusus. Pariisi turismibüroo andmetel tõusis keskmine hotellitoa hind perioodil 26. juulist kuni 11. augustini 70% võrreldes eelmise aastaga. Keskmiselt küsiti hotellitoa eest 342 eurot, kuid 4-tärni hotellide hinnad ulatusid 1000 euroni öö kohta. Kõige kallim päev on 4. august 2024, kui toa eest 5-tärni hotellis küsitakse keskmiselt 1566€.

Tundub, et turistid seda kõike ära ei osta. Kui 2023. aasta juunis oli Pariisi hotellide täituvus 90,7%, siis sel suvel prognoositakse täituvusnumbreid 60 ja 70 protsendi vahele. Näiteks kui 300 toaga hotellis olid eelmisel aastal tühjad keskmiselt 28 tuba, siis sel aastal võib müümata jääda kuni 120 tuba.

Keskmiselt on hotellide suvine täituvus pea 25% madalam, kui eelmisel aastal. Nii mõneski muidu populaarses hotellis on sel suvel välja müüdud vaid pooled toad.

Igal juhul on Pariisi hotellitubade hinnad olümpiamängude ajaks olnud juba kuid langustrendis. Ka 2012. aasta Londoni olümpiamängude puhul toimus midagi sarnast. Alguses kallilt müüki pandud hotellid olid sunnitud hindu alandama ning broneeringud kasvasid kohe, kui hinnad muutusid vastuvõetavaks.

Pariisi olümpiat mõjutavad lisaks ka muud tegurid. Potentsiaalseid külastajaid hoiab eemal ka võimalik turvarisk mängude ajal, aga kiirrongiga jõuab paari tunniga Pariisi ka sellistest linnadest nagu Lyon, Strasbourg ja Bordeaux. See tähendab, et nõudlus Pariisi hotellide järgi on väiksem.

Kui viimasel hetkel midagi oluliselt ei muutu, siis tundub, et olümpiamängud Pariisis on andnud soovitule vastupidise efekti.

Tallinnast pakub sel suvel otselende Pariisi (Orly) Transavia, Riiast on Pariisi kohati väga soodsad piletid Ryanairil (Beauveais).

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased