Turkish Airlines muutis tasuta majutuse tingimusi
veigo
veigo
29. apr 2019 10:04

Turkish Airlines pakub rahvusvahelistel liinidel lendavatele reisijatele, kellel on Istanbulis pikem vahemaandumine, tasuta öömaja. Seoses Istanbuli uue lennujaama valmimisega on siin toimunud mõned olulised muudatused:

  • Selleks, et kvalifitseeruda tasuta majutuse saamiseks, peab vahemaandumine olema pikem kui 12 tundi turistiklassi ja pikem kui 9 tundi äriklassi reisijate puhul. Varem olid need nõuded vastavalt 10 ja 7 tundi.
  • Kui piletil märgitud lendude vahel leidub mõni varasem lend, siis tasuta öömaja reegel ei rakendu, seda ka juhul, kui varasem lend oli täielikult välja müüdud.
  • Maksimaalselt võimaldatakse kuni 2 öö pikkust hotellimajutust.
  • Reisijatel, kes on muutnud tasuta hotelli võimaldava lennu piletit, ei pruugi sama õigus uuel piletil kehtida.
  • Tasuta öömajaks pakutavad hotellid valib välja Turkish Airlines.
  • Tasuta hotell on saadaval rahvusvahelistele reisijatele, kelle reis algab ja lõppeb väljaspool Türgit, olles vahemaandumisega Istanbulis. See tähendab, et Türgi siselendu ja rahvusvahelist lendu Istanbuli lennujaamas kombineerida ei saa.
  • Tasuta majutus on saadaval ka neile reisijatele, kes lendavad Istanbuli kaudu mõne teise lennufirma koodijagatud lennuga.
  • Tasuta hotellimajutuse saamiseks tuleb pöörduda Istanbuli lennujaamas Hotel Deski.

Täpse info leiab Turkish Airlinesi kodulehel.

Nagu näha, on vahemaandumise aegu Istanbuli pikendatud 2 tunni võrra mõlemas teenindusklassis. Võib arvata, et see on seotud eelkõige sellega, et Istanbuli uues lennujaamas ja selle vahetus läheduses hotellid sisuliselt puuduvad. Istanbuli lennujaamas tegutseb kaks hotelli – Yotel enne turvakontrolli ja Yotelair turvatsoonis ning lennujaamast 10 minuti kaugusel 97 toaga Park Inn by Radisson. Lisaks on pikenenud lennukite ruleerimisaeg pärast maandumist väravasse.

Eeldades, et Turkish Airlines pakub majutuseks 4 ja 5 tärni hotelle, siis nagu näitab Bookingu kaart, asuvad need kõik uuest lennujaamast kaugemal. Pole siiski reaalne, et maailma suurimaks pürgiva lennuvälja lähedus hotellide poolest sama tühjaks jääb. Esialgu tuleb aga arvestada pikema sõiduajaga.

Kas pikem ümberistumine võimaldab tasuta öömaja, on kõige lihtsam kontrollida Turkish Airlinesi kodulehel. Näiteks lennul Tallinast Mumbaisse on osadel päevadel tulenevalt lennuplaanist vajalik 22 h pikkune vahemaandumine. Sel juhul ilmub vahemaandumise juurde kaks ikooni: tasuta öömaja ja TourIstanbul (Free Istanbul Tour).

Tasuta Istanbuli tuurile saavad minna need, kelle ümberistumise pikkus rahvusvaheliste lendude puhul on 6 - 24 h ja ümberistumise aeg klapib tuuride väljumise ajaga. Täpsem info Istanbuli tuuride kohta leiab Turkish Airlinesi kodulehelt.

Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased