Üksinda valmisreisile? Ole valmis maksma kuni 87% rohkem
veigo
veigo
24. jaan 08:11
Euroopa
Laevad ja kruiisid
Lihtsalt puhkusereis
Majutus ja hotellid

Ühendkuningriigi tarbijakaitseorganisatsioon Which? võrdles sealse kahe suurema reisikorraldaja TUI ja Jet2.com pakutavate tipphooaja pakettreiside hindu ühe ja kahe reisija puhul ning leidis, et paaritu arv reisijaid maksab pakettreise, kruiise ja bussireise ostes oluliselt rohkem. Seejuures pole tegemist väikeste summadega – vahe võib ulatuda kuni 87 protsendini.

Kõige markantsem näide oligi P&O Vehemere kruiis, kus ühe inimese kajuti eest küsiti 1400£ (1594€). Kahekesi reisides maksis suurem kajut samal reisil 749£ (853€) inimese kohta ehk tervelt 87% vähem.

TUI küsis üksi reisivatelt klientidelt keskmiselt 47% rohkem, kui paaridelt. Näiteks kõik-hinnas (AI) pakett Majorcale maksis kahekesi reisides 840£ (956€) inimese kohta. Sama puhkus üksikreisijale maksis 1448£ (1649€) ehk üle 70€ rohkem. Ja seda hoolimata sellest, et üks inimene istub lennukis ikka ühel istmel ja tarbib sööki-jooki poole vähem, kui kaks inimest. Vahe tegi veelgi suuremaks asjaolu, et kui üksikreisijale pakuti kaheinimese tuba, siis paar sai upgrade’i ühe magamistoaga korterisse.

TUI selgitas olukorda sellega, et toodud hinnanäide ei kajasta nende klientide reisiharjumusi; enamik üksikreisijaid reisib väljaspool hooaega ja valib üheinimesetoa.

Jet2Holidays pakettide puhul maksid üksikreisijad keskmiselt 36% rohkem. Samas oli neil üksikreisijatele 20% vähem valikut (TUI-l oli 10% vähem). Jet2 selgitas, et paljudel nende lepingulistel hotellidel on olemas üheinimesetoad või toad kasutamiseks ühele inimesele, kuid need müüakse tavaliselt kiiresti välja. Lisaks pakutakse üksikreisijale 30£ suurust säästu võimaldavat promokoodi.

Üksikreisija bussireisi puhul lisatasust ei pääse

Üks bussireisija kirjeldab oma viimast bussireisi Walesi, kus ta paigutati ebasanitaarsete tingimustega tuppa. Kaebust esitades anti reisijale pisike asendustuba, kuhu mahtuski vaid üks inimene. Seda vaatamata sellele, et ta oli tasunud kaheses toas üksi peatumise lisamaksu. Reisi korraldanud firma väitis, et see ongi bussireiside tavapraktika – lisatasu küsitakse ka siis, kui tuba ongi mõeldud ainult ühele inimesele.

Üksikreisija maksab rohkem ka kruiisi eest

Which? leidis, et üksikreisijal pole kruiisifirmade pakkumistest lihtne läbi närida. Vaatamata sellele, et üksikreisijale suunatud sooduspakkumisi leiab, tuleb hind tavaliselt kokkuvõttes ikkagi kallim, kui kahekesi reisides. Üksikreisijatele on suurem valik hooajavälistel kruiisidel, kui kruiisifirmadel on raskusi kajutite välja müümisega. Populaarsematel kruiisidel tuleb arvestada, et üksinda reisides peab rohkem maksma.

Kuidas üksinda reisides raha säästa?

Which? pakub välja järgmised soovitused:

  • Osta reis firmalt, mis üksikreisijatele lisatasu ei rakenda või ei rakenda neid osade reiside puhul (selle soovitusega Eestis vist liiga kaugele ei jõua). Veendumaks, et pakkumine on hea, võrdle hinda inimese kohta kaheinimese paketis.
  • Broneeri reis aasta alguses. Paljud kruiisifirmad teevad pakkumisi jaanuarist märtsi lõpuni.
  • Võimalusel reisi vahetult enne või pärast tipphooaega (shoulder season), kui nõudlus on madalam. Üks reisija on parem kui null reisijat ning kruiisifirmad ja hotellid alandavad sel ajal üksikreisijatele hindu.
  • Tee hinnavõrdlus. Hotellides säästab üheinimese tuba sageli raha, aga kruiiside puhul võib lisamaksuga suurem kahene kajut osutuda odavamaks, kui väiksem üheinimese kajut.
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased