USA jõustas eriti range viisataotluse vormi
veigo
veigo
2. juuni 2017 03:33

USA administratsioon jõustas mai lõpus uue viisataotluse vormi, kus küsitakse täiendavaid isiklikke ja sotsiaalmeedia kasutamist puudutavaid andmeid, mis võivad ulatuda kuni 15 aasta taha.

Nüüdsest on konsulaarametnikel võimalik küsida kõiki elukoha aadresse, kus viisataotleja on elanud viimase 15 aasta jooksul ning kõiki viimase 5 aasta jooksul kasutatud telefoninumbreid, s.h. esmane-, teine-, töö-, kodu- ja mobiilinumber. Viimase 5 aasta kohta tuleb esitada ka kõik taotleja poolt kasutatud e-maili aadressid, s.h. kõik isiklikud ning töökoha ja haridusasutustega seotud aadressid.

Saatkond küsib ka kõikide veebikeskkondade kasutajanime, kus taotleja on viimase 5 aasta jooksul loonud või jaganud sisu (tekstid, fotod, videod, staatuse uuendused jne.).

Konsulaarametnikke huvitavad ka kõik viimase 15 aasta jooksul külastatud riigid koos kuupäevaliselt täpse reisimarsruudiga, märkides ühtlasi ära reisi finantseerimise allikad. Küsitakse ka kõikide varasemate passide numbreid.

Uue taotlusvormi number on DS-5535 ja igaüks võib sellega soovi korral tutvuda.

Enne, kui hakata paanikanuppu vajutama, tuleb märkida, et vormi DS-5535 täitmine puudutab USA Välisministeeriumi (US Department of State) andmetel maailmas umbes 0,5% USA viisa taotlejatest ehk kokku ligikaudu 65 000 inimest. Eks see ole kinni igaühe mõtlemise rikutuse astmes, aga millegipärast arvatakse, et täiendavate andmete nõudmine puudutab eelkõige moslemiriikidest pärit inimesi. Ilmselt on see puhas juhus, et 2015. aastal väljastati hetkel USA reisikeelu all oleva 6 riigi (Iraan, Liibüa, Somaalia, Sudaan, Süüria, Jeemen) kodanikele üsna sama arv USA viisasid.

Täiendav viisataotluse vorm kehtib esialgu pool aastat ehk kuni novembri lõpuni, võimalusega seda perioodi pikendada. Vormi DS-5535 täitmine on idee poolest vabatahtlik, kuid raske öelda, kui suur võiks olla viisa saamise tõenäosus andmete mitteesitamisel või osalisel esitamisel.

Täiendavate isikuandmete küsimise ametlikuks põhjenduseks tuuakse vajadus tugevdada Ameerika Ühendriikide siseturvalisust.

Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased